Kamery live
prognoza pogody

“Baw się z nami” latem w Nowym Targu

29 maja 2017 14:20

Duża, muzyczna impreza na przywitanie lata, ciekawy program Jarmarku Podhalańskiego na jego zakończenie - sezon letni w Nowym Targu będzie obfitował w muzyczne wydarzenia. Być może będą atrakcyjne na tyle, by zgodnie z założeniem, przyciągnąć do naszego miasta wczasowiczów z podtatrzańskich miejscowości. 

Niewątpliwie największym muzycznym wydarzeniem JARMARKU PODHALAŃSKIEGO, jak również całego lata będzie koncert zespołu Dżem – absolutnie wyjątkowy, bo symfoniczny. Muzykom legendarnej grupy na specjalnie w tym celu powiększonej scenie, towarzyszyć będzie 44-osobowa orkiestra Obligato – dobrze znana nowotarskiej publiczności z występów w ramach corocznych, noworocznych koncertów. Tutaj będzie miała okazję sprawdzić się w innej odsłonie i w plenerze. 

Zależało nam na czymś nowym, niepowtarzalnym – mówiła podczas konferencji prasowej pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg. Zamiarem organizatorów jest zachęcenie do udziału w Jarmarku Podhalańskim – poza mieszkańcami – również turystów wypoczywających w pobliskich miejscowościach – Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, czy Zakopanem. 

– Wszystko wskazuje na to,że sezon letni będzie bardzo udany – góry i Bałtyk będą cieszyć się powodzeniem. Jeśli turyści przyjadą raz do Nowego Targu, to zapamiętają nasze miasto z dobrej strony – prognozował burmistrz Grzegorz Watycha. 

Wydarzenie będzie szeroko promowane i – w dosłownym tego słowa znaczeniu – nagłaśniane za pomocą tzw. szczekaczki na terenie miasta i regionu. 

Przed głównym koncertem, orkiestra pod batutą Jerzego Sobeńki, będzie akompaniować nowotarskim muzykom podczas koncertu “Polskie Przeboje Opole”. 

Drugą gwiazdą 17. Jarmarku Podhalańskiego będzie Bednarek – wykonawca muzyki reggae młodego pokolenia – który pojawi się w pierwszym dniu imprezy. Na scenie nie zabraknie też Lupiego w specjalnej, muzycznej sesji z duetem Mr Pollack. Ostatni dzień jarmarku skierowany będzie do młodzieży – na scenie wystąpi wiele grup hip-hopowych (m.in. Boski Roman, Arkadio, KaeN, Anatom, Pih, Żaru).

Jarmark Podhalański zaplanowany jest na 18-20 sierpnia br., a prócz atrakcji muzycznych, zapewnione będą również pozostałe, które zwykle towarzyszą Jarmarkowi, a których formuła sprawdziła się w ciągu ostatnich lat. Będzie zatem bogata oferta rękodzielnicza, strefa rodzinna na Pl. Słowackiego, sportowe wydarzenia. 

Zanim jednak będziemy powoli żegnać się z latem, Nowy Targ musi je należycie przywitać. POWITANIE LATA odbędzie się niezależnie od organizowanych przez Związek Podhalan “Wianków” (zaplanowanych na 17 czerwca) w dniach 23-24 czerwca. Ze względu na duży rozmach imprezy, przeniesiona została z Parku Miejskiego na płytę Rynku, który – podobnie jak w przypadku sierpniowej imprezy – zamknięty będzie dla ruchu pojazdów. 

Będzie kolorowo, wesoło i energetycznie – zapowiada pani wiceburmistrz. A to dzięki koncertom: Majki Jeżowskiej – która podczas występu zaprezentuje napisany wspólnie z duetem Beti&Bobass utwór – niespodziankę o Nowym Targu, do którego artyści nakręcą również teledysk; Piotra Zioły – laureata Fryderyka za fonograficzny debiut roku 2016 oraz brytyjskiego zespołu UK Legends, który zabierze słuchaczy w sentymentalną podróż kilka dekad wstecz, wykonując przeboje wielkich gwiazd lat 70-tych: Animalsów, Joe Cockera, czy Thin Lizzy. Muzycy wchodzący w skład zespołu sami byli kiedyś członkami legendarnych grup The Animals, czy Smokie. 

Sobota zapowiada się jeszcze bardziej żywiołowo i w etnicznym klimacie. Na scenie pojawi się wykonujący muzykę irlandzką zespół Carrantuohill, a następnie – w południowych, cygańsko-bałkańskich klimatach, znana nowotarskiej publiczności, szczecińska grupa Dikanda. Koncerty poprzedzone będą warsztatami tańca irlandzkiego, które będą prowadzone przez członków grupy Carrantuohill. Wieczór zakończy dyskoteka na płycie Rynku, zaplanowana do godziny 2 w nocy. 

/os

NT24TV 29.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również