Kamery live
prognoza pogody

Bardzo złe warunki na drogach. Zima zaskoczyła drogowców?

14 stycznia 2021 10:48

Kierowcy powinni mieć się na baczności. Nadal panują złe warunki na drogach Podhala. Bardzo śliska nawierzchnia jest m.in. na tzw. “Zakopiance” między Chabówką a Nowym Targiem. Nieco lepiej jest na drogach lokalnych.

Bardzo złe warunki na drogach. Zima zaskoczyła drogowców?

Fot. GDDKiA w Krakowie

Kierowcy skarżą się na utrzymanie dróg niemalże na całym Podhalu. Ze względu na obfite opady śniegu służby nie nadążają z odśnieżaniem. Na nawierzchni zalega duża ilość śniegu oraz śliskiej przesypki. Według relacji jednego z kierowców  najgorsza sytuacja jest nie tyle na drogach lokalnych co na tzw. “Zakopiance”. Na głównej arterii Podtatrza w okolicach Klikuszowej samochody jadą bardzo wolno. Powodem tego jest bardzo śliska nawierzchnia, często uniemożliwiające skuteczne hamowanie.

Kolejne utrudnienia tworzą się na “Zakopiance” w Rdzawce. Tam z podjazdem pod górę problemy mają w dużej mierze tiry i ciężarówki. Wśród blokujących przejazd są również niedoświadczeni kierowcy, nieradzący sobie z warunkami jezdnymi. Tamtejszy odcinek pokonuje się bardzo powoli ze względu na tworzące się korki.

Znacznie lepsza sytuacja panuje na drodze wojewódzkiej między Dębnem Podhalańskim a Nowym Targiem. Wczoraj tamtejsza nawierzchnia utrzymana była całkowicie na biało, dziś – według relacji kierowców – drogowcy posypują arterię solą. Podróż tamtędy jest już znacznie bezpieczniejsza.

Na ogół bardzo trudne warunki panują niemal na wszystkich drogach lokalnych na Podhalu – w szczególności na stromych podjazdach. Turystom jadącym w stronę Zakopanego odradza się zjeżdżania z tzw. “Zakopianki”

 

redakcja 14.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również