Kamery live
prognoza pogody

Bandycki faul Klimienki na Guziku. Podhale domaga się kary! (video)

Wyciszenie Włącz dźwięk

W 50 minucie i 10 sekundzie meczu numer sześć półfinałowej rywalizacji TatrySki Podhala Nowy Targ z GKS Tychy, gracz drużyny tyskiej Gleb Klimenko w brutalny sposób zaatakował Kacpra Guzika. Zagranie to dziwnym trafem umknęło uwadze dwójki arbitrów głównych tego spotkania: Pawłowi Breske i Zbigniewowi Wolasowi, i w efekcie Rosjanin kary uniknął.

Działacze klubu z Nowego Targu złożyli jednak dzisiaj odwołanie do Arbitra Dyscyplinarnego przy Polskiej Hokej Lidze, domagając się kary dla zawodnika GKS Tychy, adekwatnej do przewinienia.

A za tego typu zagranie, wedle karomierza powinna być wymierzona kara meczu + zawieszenie na minimum 3 spotkania.

Materiał video rozwiewa wszelkie co do tego wątpliwości.  Widać na nim, że Klimienko w żadnym stopniu nie jest zainteresowany odebraniem krążka zawodnikowi Podhala, tylko z premedytacją i całym impetem atakuje łokciem, trzymając w kij w obu rękach, okolice jego głowy i szyi. Gracz Podhala momentalnie padł półprzytomny na lód i długo się z niego nie podnosił.

Kilka tygodni temu za bliźniaczy faul na Aleksieju Trandinie z Unii Oświęcim, na trzy mecze zawieszony został gracz Tauronu GKS Katowice, Jakub Wanacki.

Zawodnik zaatakował rywala bez krążka i do tego w głowę, która jest najbardziej chronioną częścią ciała według coraz bardziej zaostrzonych przepisów w tym kierunku – tak wówczas na łamach portalu hokej.net mówiła komisarz PLH, Marta Zawadzka.

W przypadku zagrania Klimienki, decyzja Arbitra Dyscyplinarnego po prostu nie może być inna.

materiał video: TVP Sport/nowytarg24.tv

Maciej Zubek 28.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Shagart 08:39 29.03.2019

Już widac brzytwy się łapią pastuchy może i to było mocne wejście Ale nie na taka karę 2min lub 2+2 nic więcej jaką kara meczu

Zobacz również