Kamery live
prognoza pogody

Balon jak laboratorium

30 sierpnia 2017 21:41

Balon.lab, czyli mobilne laboratorium w balonie, moc atrakcji dla dzieci, garść ulotek dla dorosłych - tak w skrócie wyglądał dzisiejszy event zorganizowany przez Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE) przy współudziale Urzędu Miasta Nowy Targ.

Balon jak laboratorium

Pierwszy rok z rzędu temat smogu tak często pojawia się w mediach również poza sezonem grzewczym, a to za sprawą licznych akcji edukacyjnych, mających na celu podniesienie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi na ten niezwykle istotny problem. Z początkiem czerwca br. były zorganizowane w ramach projektu LIFE warsztaty dla lekarzy i nauczycieli, tym razem Forum Rozwoju Efektywnej Energetyki (FREE) powróciło do Nowego Targu z kolejną akcją edukacyjną – lżejszą w formie, przyciągającą uwagę najmłodszych piknikowymi atrakcjami i animacjami, jednocześnie dyskretnie edukując.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia było dokonanie pomiaru jakości powietrza z unoszącego się w powietrzu balonu, wyposażonego w nowoczesny sprzęt do pomiaru stężenia trujących substancji w powietrzu – wynalazek naukowców z Politechniki Warszawskiej. 

W wydarzeniu wzięli udział pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Nowym Targu i wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, nie brakło też przedstawicieli Nowotarskiego Alarmu Smogowego. 

Wyniki pomiaru wykonanego ok. godziny 18:

PM10 – 17

PM2,5 – 14

Wynik pyły PM10 był zbieżny z tym, co wskazała w tym samym czasie stacja pomiarowa przy Pl. Słowackiego.

/os

NT24TV 30.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również