Kamery live
prognoza pogody

Bagaż życiowych doświadczeń i wymarzone zakupy – zakończył się projekt “Małe miasto” (galeria)

22 września 2017 17:37
Wyciszenie Włącz dźwięk

Realizowany od poniedziałku w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, pilotażowy projekt fundacji Educato i BGK "Małe miasto" dobiegł końca. Ponad 120 szczęśliwców, którzy mieli szansę w nim uczestniczyć, sfinalizowało dziś swój udział robiąc zakupy w "Sklepiku Marzeń" za samodzielnie zarobione i zaoszczędzone dutki podhalańskie. 

Wielki finał poprzedził koncert duetu Beti&Bobass, który wystąpił w repertuarze skierowanym do najmłodszych. Dziękowano wszystkim firmom i instytucjom zaangażowanym w jego organizację, a najmilszym akcentem podziękowań był aplauz samych uczestników. 

Nie brakło przedstawicieli władz w osobach burmistrza Grzegorza Watychy, przedstawiciela Starostwa Powiatowego Bogusława Waksmundzkiego i Przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Rajskiego, który oficjalnie zamknął całe wydarzenie.

– Mam nadzieję, że będę miał zaszczyt otworzyć również kolejną jego edycję – mówił, podzielając zdanie wielu innych osób, które projekt oceniają bardzo pozytywnie. Podkreślano zaangażowanie dzieci i doceniano trzymanie się zasad – podatki, zgodnie z regulaminem, były odprowadzane, a praca rzetelnie wykonywana. 

Warto wspomnieć, że pośród ponad dwudziestu różnych podmiotów, które czynnie włączyły się w realizację projektu była też Fundacja im. Adama Worwy, która prócz standardowych zadań dla uczestników, miała też przygotowaną puszkę na datki w podhalańskiej walucie. Dzieciaki z nowotarskich szkół wykazały się ogromnym sercem i empatią, hojnie dzieląc się swoimi pieniędzmi z potrzebującymi. Jak się dziś okazało, zebrane przez Fundację dutki będą miały swój realny ekwiwalent. 

 

NT24TV 22.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również