Kamery live
prognoza pogody

Awans Podhalańskiej Uczelni w Rankingu Perspektywy 2017

13 czerwca 2017 17:59

Tegoroczne wyniki Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017 są dla Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu bardzo korzystne. W kategorii Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych nasza uczelnia zajmuje aktualnie 6 lokatę. Oznacza to, że w porównaniu do roku ubiegłego PPWSZ awansowała aż o 10 miejsc. 

Awans Podhalańskiej Uczelni w Rankingu Perspektywy 2017

Klasyfikacja Perspektyw oparta jest o 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał dydaktyczny, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie Nauk. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu na tle innych PWSZ wypadła szczególnie dobrze w zakresie innowacyjności oraz warunków kształcenia. Dobrze prezentujemy się także pod względem odsetka absolwentów, którzy znaleźli zatrudnienie.

Obecnie w swej ofercie edukacyjnej PPWSZ posiada 10 kierunków w formie bezpłatnych studiów stacjonarnych oraz studiów niestacjonarnych. Instytut Nauk o Zdrowiu prowadzi studia na kierunkach: pielęgniarstwo (I i II stopnia), fizjoterapia (I i II stopnia), ratownictwo medyczne oraz kosmetologia (I i II stopnia). Instytut Nauk Technicznych oferuje następujące kierunki kształcenia: architekturę (I i II stopnia), gospodarkę przestrzenną oraz inżynierię środowiska, natomiast Instytut Nauk Humanistyczno-Społecznych prowadzi studia na kierunkach: filologia polska (specjalności: nauczycielska i dziennikarska) i angielska (specjalności: nauczycielska, tłumaczeniowa oraz język angielski z językiem niemieckim), a także turystyka i rekreacja (studia I i II stopnia).

Ponadto od 1 października 2017 r. PPWSZ uruchamia studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość (specjalności rachunkowość i doradztwo podatkowe oraz finanse i ekonomia biznesu). Kierunek będzie prowadzony wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Podhalańską Uczelnię w ramach Podhalańskiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych (PONE). Pełne wyniki i metodologia Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017: www.ranking.perspektywy.pl

Oprac. DPiW

NT24TV 13.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również