Kamery live
prognoza pogody

Areszt za napaść na ratowników medycznych

Na dwa miesiące trafił do aresztu  mężczyzna, który w Zakopanem zaatakował i znieważył ratowników medycznych. Napastnik atakował funkcjonariuszy, popychał, szarpał, oraz ubliżał im i znieważał podczas akcji ratunkowej. Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat więzienia.

Areszt za napaść na ratowników medycznych

Przypomnijmy, 6 lutego 2021 roku po 21.30 zakopiańscy ratownicy medyczni zostali wezwani do nieprzytomnej osoby, która znajdowała się na ul. Sienkiewicza w Zakopanem. Gdy dotarli na miejsce zastali leżącego poszkodowanego, któremu od razu rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy. Po chwili mężczyzna był już w karetce, lecz jego stan nadal nie był stabilny.

Wówczas do pojazdu zaczął dobijać się inny mężczyzna. Był wulgarny i agresywny wobec ratowników. Nie pomagały prośby o odsunięcie się i nieprzeszkadzanie w akcji ratunkowej. Agresor nie ustępował szarpiąc ratowników i odciągając ich ty samym od chorego. Na miejsce skierowano patrol policyjny, który po kilku minutach wraz z ratownikami ujął 30-letniego agresora pochodzącego z Piotrkowa Trybunalskiego. Karetka odjechała z ratowanym mężczyzną, a agresor z policjantami.

Następnego dnia policjanci doprowadzili krewkiego 30-latka do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem gdzie usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz ich znieważenia podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Sąd 8 lutego 2021 roku przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował na dwa miesiące zatrzymanego mężczyznę. Za atak fizyczny i werbalny na funkcjonariusza publicznego grozi do 3 lat w więzieniu.

źródło: KPP Zakopane

os 10.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Batman 16:31 26.02.2021

Brawo. Teraz jeszcze wyrok i może to będzie przykładem dla innych jego pokroju.

Zobacz również