Kamery live
prognoza pogody

Apel nowotarskich Radnych o budowę Zakopianki

2 stycznia 2017 08:53

NOWY TARG. Zima za oknem, a budowa "Zakopianki" z przerwami trwa. Rada Miasta w Nowym Targu wystosowała apel o podjęcie stosownych działań w celu budowy kolejnego odcinka "Zakopianki" - z Rabki Zdrój do Nowego Targu. Realizacja tego odcinka drogi to szansa to dla rozwoju Nowego Targu, Strefy Aktywności Gospodarczej i przede wszystkim rozwoju turystyki w naszym Regionie.

Apel nowotarskich Radnych o budowę Zakopianki

Na Sesji Rady Miasta przewodniczący Andrzej Rajski przedstawił projekt apelu w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 47 tzw. “Zakopianki”. Zaznaczył, że podczas spotkania w Zakopanem z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, zaakcentowano fakt,  że samorządy i innych regionów Polski naciskają i apelują, wysyłają petycje o budowę dróg krajowych w swoich regionach. Zupełnie inaczej ma się sytuacja na Podhalu gdzie nie ma próśb o budowę kolejnego odcinka “Zakopianki”.  Andrzej Rajski postanowił wystosować taki apel i zwrócił się z tym do Radnych.

W piśmie Radni apelują, żeby rozpocząć prace nad kontynuowaniem budowy odcinka  “Zakopianki” Rabki Zdrój do Nowego Targu, tak aby mógł być gotowy do 2020 r. Rozwiąże to wtedy wiele problemów komunikacyjnych Podhala.
Projekt Apelu został jednogłośnie przyjęty przez Radę Miasta.

/g

NT24TV 02.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również