Kamery live
prognoza pogody

Antoni Nowak rezygnuje z funkcji dyrektora Biura Związku Euroregion “Tatry”

5 czerwca 2017 13:29

Dyrektor Biura Związku Euroregion „Tatry” w Nowym Targu Antoni Nowak, złożył wypowiedzenie z w/w funkcji. Decyzja związana jest z wyborem nowego Przewodniczącego Rady, z którym "zasadniczo różni się w wizji funkcjonowania polsko-słowackiej współpracy w ramach Euroregionu „Tatry”. W specjalnie wydanym oświadczeniu, wyraził zdecydowany sprzeciw wobec "upolitycznienia Związku, propagandy sukcesu i populistycznych deklaracji wobec członków". 

Antoni Nowak rezygnuje z funkcji dyrektora Biura Związku Euroregion

Antoni Nowak związany jest z Euroregionem “Tatry” od 23 lat, czyli od początku istnienia związku. W ciągu tego czasu, udało mu się wdrożyć szereg ważnych autorskich przedsięwzięć i projektów transgranicznych na pograniczu polsko-słowackim, takich jak: festyn Euroregion bez granic, Ośrodek Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu gdzie mieści się siedziba Euroregionu, Spotkanie Siedmiu Kultur Pogranicza Polsko-Słowackiego, Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr, Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY, rocznik Pogranicze Polsko-Słowackie oraz szereg wystaw i publikacji z cyklu “Artyści pogranicza polsko-słowackiego”.

W swoim oświadczeniu, którego pełną treść przeczytać można tutaj, Antoni Nowak dziękuje wszystkim współpracownikom, którzy w ciągu wszystkich lat działalności dla Euroregionu przyczynili się do jego rozwoju. Osób i instytucji, w stronę których skierowane są słowa uznania i podziękowania, jest bardzo wiele. 

“Mam poczucie dobrego wykonania mojej pracy”

 – Ja się już napracowałem dość dla Euroregionu “Tatry”, niech teraz działają młodzi – mówił w rozmowie z nami Antoni Nowak– W mojej działalności zawodowej zawsze preferowałem organiczną i merytoryczną pracę opartą o rzetelne formalno-prawne struktury, zdolne do rozwijania polsko-słowackiej współpracy na zasadzie partnerstwa, równoprawności stron i jednocześnie poszanowaniu odrębnych racji i interesów narodowych – czytamy w podpisanym przez niego oświadczeniu.

Rezygnacja została złożona w dniu 1 maja br. O tym, czy okres wypowiedzenia będzie trwał standardowe 3 miesiące, czy też zastąpienie obecnego dyrektora przez nową osobę odbędzie się w nieco szybszym trybie, zadecyduje Rada. 

/os

NT24TV 05.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również