Kamery live
prognoza pogody

Animuję Moje Miasto 2017 (video)

22 września 2017 21:02
Wyciszenie Włącz dźwięk

Animuję Moje Miasto 2017 będzie już 3. edycją wydarzenia, która organizowana jest w ramach Międzynarodowego Dnia Animacji, w tym roku obchodzonego po raz 16. Odbędzie się ono w dniach od 27 - 29 października w Nowym Targu w Miejskim Ośrodku Kultury. Jest to wydarzenie kulturalne, które od trzech lat gromadzi zarówno dzieci jak i dorosłych. Organizatorzy starają się po raz kolejny zainteresować mieszkańców Nowego Targu i okolic animacją filmową. Celem obchodów jest ukazanie zakresu i osiągnięć animacji, która otacza nas z każdej strony.

Międzynarodowy Dzień Animacji obchodzony jest na całym świecie, co roku wokół daty 28 października. Ten dzień nie jest przypadkowy, bowiem dokładnie 28 października 1892 roku w Grevin Museum w Paryżu odbył się pierwszy publiczny pokaz animacji „Theatre Optique” Emile’a Reynauda. Obchody w Polsce odbywają się równolegle w największych miastach (m.in.: Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Bydgoszcz).

– W ubiegłych latach gościliśmy w Nowym Targu animacje twórców z całego świata, m.in. z Australii, Portugalii, Grecji, Izraela, Niemiec i Brazylii. Również w tym roku nasi widzowie będą mieli możliwość zapoznać się z międzynarodowym programem animacji krótkometrażowych. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne oraz filmowe, prowadzone przez Studio Filmowe Effata Anima, pod tytułem „Animacja narodziła się przed naszą erą”. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Piotr Nawrocki, konstruktor lalek do filmów animowanych, który opowie nam o tym, jak wygląda animowane życie jego bohaterów. – zdradza pierwsze szczegóły główna organizatorka wydarzenia, Anna Jagoda Mrożek ze Studia Filmowego Effata Anima z Nowego Targu, która studio prowadzi wraz z grupą wolontariuszy.

Program wydarzenia już niedługo!

fot. Studio Filmowe Effata Anima

https://www.facebook.com/effataanima/

NT24TV 22.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również