Kamery live
prognoza pogody

Andrzej Lichosyt w drugim etapie konkursu na dyrektora MOK

Andrzej Lichosyt jako jedyny zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu. 

Andrzej Lichosyt w drugim etapie konkursu na dyrektora MOK

Do obecnego etapu nie zakwalifikował się m.in. obecny dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Bolesław Bara. Wśród wszystkich kandydatów jako jedyny w drugim etapie postępowania konkursowego znalazł się Andrzej Lichosyt. Teraz komisja konkursowa będzie musiała zadecydować czy pochodzący z Nowego Targu Lichosyt przejdzie regulamin bądź też nie. Jego akceptacja będzie równoznaczna z wybraniem nowego dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

Andrzej Lichosyt to znany i ceniony aktor scen muzycznych, baryton. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu profesora Ryszarda Karczykowskiego. Uzyskał także tytuł aktora szkoląc warsztat w gdyńskim Państwowym Studium Wokalno-Aktorskim im. D. Baduszkowej.

Debiutował na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Ma na swoim koncie udział w takich spektaklach jak Skrzypek na Dachu, Fame, Piękna i Bestia, Francesco, Kolęda Nocka, Chess. Pracował z takimi reżyserami jak m. in. Jerzy Gruza, Jan Szurmiej, Maciej Korwin. Śpiewał w prestiżowych salach w kraju i za granicą m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Austrii. W swoim repertuarze ma zarówno arie operowe i operetkowe, jak i songi musicalowe czy piosenki aktorskie i kabaretowe. Współpracuje z Andrzejem Zaryckim, wykonując recitale piosenki literackiej, złożone z kompozycji specjalnie dla niego napisanych. Nowotarskiej publiczności dał się szerzej poznać jako jeden z artystów koncertu galowego z okazji stulecia niepodległości “Nowotarżanie dla Niepodległej” czy Krakowskiego Salonu Poezji w Nowym Targu.

Andrzej Lichosyt w swoim dorobku ma również współpracę Polskim Radiem.

Piotr Starmach 07.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

7 komentarzy
obserwator 09:19 13.12.2022

Już dziś po roku widać jaki to Dyrektor. Słaby menadżer, który boi się własnego cienia

Nowy Tarzan 23:22 09.05.2021

Było marnie, będzie licho ale Andrzej będzie syt

Syntia. 18:37 08.05.2021

Szanowni Państwo to również Menedżer Kultury ,co niezwykle ważne w kandydaturze na stanowisko Dyrektora dodam!!!

Xxxx 15:39 07.05.2021

Będzie młoda fala u władzy , masakra

m 15:13 07.05.2021

był tancerz, będzie śpiewak :P

Nowotarżanka. 13:48 07.05.2021

Fajnie! Powieje światem! :)

Smutny 12:43 07.05.2021

Pani Joanno co Pani wyprawia?

Zobacz również