Kamery live
prognoza pogody

Andrzej Bargiel z Zakopanego na kolejnym szczycie – Laila Peak

11 maja 2021 11:18

Po 11 dniach od pierwszego w historii wejścia i zjazdu ze szczytu Yawash Sar II (6178 m n.p.m.) Andrzej Bargiel osiągnął dziś drugi cel swojej wyprawy. Wraz z Jędrkiem Baranowskim wspięli się i zjechali na nartach z Laila Peak (6096 m. n. p. m.) – góry uznawanej za jedną z najpiękniejszych na świecie.

Andrzej Bargiel z Zakopanego na kolejnym szczycie - Laila Peak

Fot. Red Bull Content Pool

Po dwóch dniach spędzonych w bazie Andrzej Bargiel i Jędrzej Baranowski postanowili zaatakować szczyt dzisiaj nad ranem. O godz. 2:30 rano czasu lokalnego ekipa wyruszyła do wysuniętej bazy, skąd około godz. 4:30 rozpoczął się atak szczytowy. Do pokonania mieli około 1800 metrów przewyższenia. Szczyt został zdobyty około godz. 13:00 czasu lokalnego. Narty musieli pozostawić jednak 150 metrów niżej z powodu trudnych warunków. Zjazd do bazy trwał około 2 godz. 30 minut.

Celem wyprawy KARAKORAM SKI EXPEDITION było zdobycie i zjechanie na nartach z dwóch sześciotysięczników – położonego w Dolinie Hushe szczytu Laila Peak (6096 m n.p.m.) o wyjątkowo charakterystycznym kształcie, uznawanego za jeden z najpiękniejszych szczytów na świecie oraz znajdującego się w Dolinie Ghidims-Dur dziewiczego szczytu Yawash Sar II (6178 m n.p.m.). 

/źródło: Red Bull Content Pool/

redakcja 11.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również