Kamery live
prognoza pogody

Allmedica z nową kliniką – czyli dostępność i wysokie standardy

21 czerwca 2018 20:41

Stolica Podhala wzbogaciła się o nową, wysokospecjalistyczną klinikę. Rozwojowe wyzwanie podjęła Grupa Allmedica, tworząc w mieście trzecią swoją placówkę, w nowo wzniesionym i pięknie, stylowo zaprojektowanym obiekcie. Otwarcie z poświęceniem nastąpiło dwa tygodnie po uruchomieniu kliniki, z udziałem wiceministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego, odpowiedzialnego za informatyzację tego resortu.

Allmedica z nową kliniką - czyli dostępność i wysokie standardy

Klinika stanęła w miejscu idealnym pod względem dostępności komunikacyjnej, również dla Słowaków coraz częściej korzystających z usług medycznych na Podhalu, bo tuż przy rondzie im. Św. Jana Pawła II. Okazały budynek – w bieli i szarej kamiennej okładzinie – szczytowymi elementami zdobionymi snycerką nawiązuje do regionalnego stylu. Atut położenia to też duża powierzchnia przeznaczona na miejsca postojowe – i od frontu, i na tyłach placówki.

W sobotnie popołudnie poświęcenia kliniki dokonał ks. Stanisław Strojek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, życząc, by pacjenci opuszczali ten przybytek z wdzięcznością za dar zdrowia. Na tym otwarciu – w raczej kameralnym gronie przyjaciół – nie brakło też wicestarosty Władysława Tylki z gratulacyjnym adresem.

Na parterze lśniącej bielą i nowością kliniki podejmował gości prezes Grupy Allmedica, Michał Skrzypek, w multimedialnej prezentacji przedstawiając medyczną ofertę oraz standard i wyposażenie gabinetów. Zapewniając też o wysokich kwalifikacjach lekarzy specjalistów z wielu dziedzin, bo – zgodnie z założeniami medycznej grupy – Allmedica to przede wszystkim ludzie.

Parter mieści cztery gabinety stomatologiczne, wyposażone m.in. w mikroskopy z obiektywami Zeissa, rentgeny (także do wykonywania panoramy szczęki). Tomograf komputerowy będzie służył chirurgii szczękowej. Na tym samej kondygnacji znalazły się dwa mini-bloki operacyjne, które umożliwiają kompleksowe leczenie na każdym poziomie, bez konieczności przewożenia pacjenta. Na parterze również znajdują się pomieszczenia apteki, gdyż zasadą funkcjonowania placówek Allmedici jest posiadanie aptek, które umożliwiają zakup przepisanych leków zaraz po wyjściu z lekarskiego gabinetu lub szczepionek przed wejściem do lekarza. Nie zapomniano też o sali służącej pacjentom w czasie między ukończonym zabiegiem a opuszczeniem kliniki.

A że wkrótce, bo w lipcu, dynamiczne przedsięwzięcie branży medycznej będzie świętowało pięciolecie swojego istnienia, warto też przypomnieć, jakie były początki i etapy rozwoju – obliczonego na to, by poprawić dostępność do najbardziej potrzebnych świadczeń medycznych i zaoferować pacjentom wysoką jakość usług.

– Zaczynaliśmy od POZ, dziś firma szczyci się prawie 60 specjalizacjami, czyli praktycznie pełnym spektrum usług medycznychmówi Michał Skrzypek, prezes Grupy Allmedica. – Istotne miejsce w tej ofercie zajmują endoskopia, chirurgia naczyniowa, chirurgia estetyczna i medycyna kosmetyczna.

Wyższą kondygnację kliniki wypełniły szeregi przytulnych i nowocześnie wyposażonych gabinetów: ginekologicznych z dwoma gabinetami do badań prenatalnych, internistycznych i medycyny estetycznej z urządzeniami do różnych zabiegów kosmetycznych. Na wyposażeniu ginekologii są ultrasonografy dające obraz nawet w 4D.

Grupa medyczna już wcześniej zaczęła korzystać z kontraktowania świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia i zamierza rozwijać ten kierunek.

– Od 2007 roku nie były jednak ogłoszone kontraktowania zasadnicze w ramach poradni specjalistycznych – mówi prezes Grupy. – Były jedynie kontraktowania na tzw. świadczenia uzupełniające, w których braliśmy udział i ich pokłosiem jest m.in. kontrakt na gastroenterologię. Czekamy więc na kontraktowanie ze strony NFZ-tu i na pewno też weźmiemy w nim udział.

NFZ-towski kontrakt finansuje już w Allmedice szeroką ofertę podstawowej opieki zdrowotnej, czyli lekarza pierwszego kontaktu, także działalność poradni gastroenterologicznej, a od 1. lipca NFZ sfinansuje gastroskopię i endoskopię. Atrakcyjna oferta stomatologiczna nowej kliniki mogłaby wprowadzić sporą konkurencyjność na rynku tych usług, ale czy miejscowi dentyści mają realne powody żeby się jej obawiać?

– Absolutnie nie, myślę, że rynek jest bardzo duży, w Nowym Targu jest wielu wspaniałych stomatologów i sądzę, że nie stanowimy dla siebie wzajemnie jakiejś konkurencji, wręcz przeciwnie – możemy bardzo fajnie współpracować w interesie pacjentów – deklaruje prezes Skrzypek.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński natomiast, pytany, jakie szanse na szersze kontraktowanie świadczeń daje takim prężnym prywatnym placówkom polityka resortu, powiedział:

– Ministerstwo zdrowia i NFZ dbają, żeby poprawiać stan systemu opieki zdrowotnej Polsce, m.in. przez zapewnienie dodatkowych środków w budżecie NFZ-tu i niedawno plan NFZ-tu został zwiększony o 1,5 miliarda zł. Te środki trafią przede wszystkim tam, gdzie są najpotrzebniejsze, czyli na skrócenie kolejek, ale także na wypełnienie obietnic rządu w zakresie dostępu do świadczeń i wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. W przypadku rehabilitacji istotne jest to, że te zwiększone środki pozwolą nie tylko zwiększyć ilość zakupionych świadczeń, ale też pozwolą zwiększyć ich wycenę, co zachęci podmioty funkcjonujące do tej pory na rynku prywatnym, aby wejść do tego systemu i zaoferować swoje usługi tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

/asz

mat. promocyjny

os 21.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również