Kamery live
prognoza pogody

Ali Al-Ani w rodzinnym mieście – koncert po 10 latach

1 lipca 2021 13:59

NOWY TARG. Po 10 latach koncertowej niebytności w rodzinnym Nowym Targu, z parkowej altany zaśpiewał dla publiczności Ali Al-Ani. Był to najtłumniejszy z koncertów organizowanych tego lata w ramach Muzycznych Niedziel.

Ali Al-Ani w rodzinnym mieście - koncert po 10 latach

Wychowanek Studia Piosenki SEPTYMA to laureat wielu festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Festiwalu Piosenki im. Andrzeja Zauchy czy Festiwalu „Pejzaż bez Ciebie”. Jest zwycięzcą oraz finalistą telewizyjnego programu  „Szansa na sukces” i finalistą programu TVN „X-Factor”. Wcielał się w postać Ryana Evans’a w polskiej wersji „High School Musical on Stage” wystawianej przez Gliwicki Teatr Muzyczny. Jako gwiazdor musicalowych scen i estrady, nie ukrywa, że w duszy gra mu przede wszystkim piękna, sentymentalna polska piosenka. 

Wokalna kariera Alego Al-Ani to bardzo pociągający przykład dla młodszych kolegów z SEPTYMY. Jakub Duda – już znany w mieście z publicznych występów, towarzyszył mu zresztą w jednym utworze. Najświeższym trofeum, z którego Ali jest bardzo dumny, stało się Super Grand Prix zdobyte w czerwcu podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60 i 70-tych w Wyszkowie „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”. Publiczność rodzinnego miasta, mamę i swoją nauczycielkę śpiewu, Dorotę Kret, rozczulił natomiast nieśmiertelnym przebojem Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać”.

Ale że ma też w swoim repertuarze hity bardziej energetyczne, w finale poderwały one z krzeseł i do oklasków parkową publiczność. 

Kolejne koncerty w Altanie – już w najbliższą niedzielę 4 lipca, a wystąpią wtedy o godz.16.00 Srebrne Nutki, zaś o godz.17.00 Staszek Kita. Koncerty odbywają się w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Chór Srebrne Nutki 

Najnowszy nowotarski chór skupiający seniorów z Klubu Seniora. Chór jest prowadzony przez pana Piotra Burcana.

Staszek Kita

Urodzony w Nowym Targu muzyk, gitarzysta, autor tekstów. Muzyką zajmuje się już 23 lata. W latach 2003 – 2017 był wokalistą i gitarzystą w kilku lokalnych zespołach. Od około czterech lat tworzy autorskie kompozycje i pisze do nich słowa. W 2018 roku w studiu nagrań Sovart w Szczawnicy nagrał swoją pierwszą solową płytę “Zaczęło się!” z 11 utworami. Płytę wydaną w 2020 roku promuje teledysk autorstwa Łukasza Targosza do piosenki pt. “Prolog”, który można obejrzeć na kanale Youtube muzyka. Na koncercie usłyszymy zarówno utwory z płyty “Zaczęło się!” jak i z drugiej płyty, nagranej w Studio Nagrań Dworek Białoprądnicki im. Janusza Muniaka w Krakowie.  Teraz muzyk poszukuje sponsora, który pomoże mu wydać drugą płytę. 

(asz)

 

 

Anna Szopińska 01.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również