Kamery live
prognoza pogody

Alert RCB dotyczący zmiany obsługi wyborców podczas II tury

11 lipca 2020 15:40

II tura wyborów prezydenckich w niedzielę 12.07. Osoby 60+, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne będą mogły głosować w komisjach wyborczych bez kolejki – taki alert RCB wysłano dziś do obywateli RP w związku ze zmianą zasad obsługi wyborców przez obwodowe komisje wyborcze. Oprócz tego, mieszkańcy Małopolski otrzymali alert pogodowy związany z intensywnymi opadami deszczu. 

Alert RCB dotyczący zmiany obsługi wyborców podczas II tury

Zmiana zasad obsługi wyborców przez obwodowe komisje wyborcze wynika z nowelizacji rozporządzenia Ministra Zdrowia z  15 czerwca 2020 roku w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym, zgodnie z którą obwodowa komisja wyborcza w pierwszej kolejności zapewnia obsługę:

  • osób powyżej 60. roku życia,
  • kobiet w ciąży,
  • osób z dzieckiem do 3 lat,
  • osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności,
  • osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

Ponadto, tak jak podczas pierwszej tury, wyborcy muszą pamiętać o środkach ostrożności – o obowiązku zakrycia ust i nosa przy pomocy maseczki, przyłbicy lub części odzieży. Wchodząc do lokalu, głosujący powinni skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk lub założyć rękawiczki. Warto także zabrać swój długopis.

źródło: Rządowe Centrm Bezpieczeństwa

Jutro wybory – głosuj bezpiecznie

Wybory w czasie epidemii

os 11.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również