Aleksandra Król tuż za podium Puchar Świata

17 marca 2018 17:14
Nowotarżanka Aleksandra Król zajęła 4 miejsce w Snowboardowym Pucharze Świata w Slalomie Równoległym, rozgrywanym w miejscowości Winterberg (Niemcy).

Polka do finałowej 16 awansowała z wysokim 5 czasem kwalifikacyjnym. W 1/8 finału Król pokonała zawodniczkę z Rosji Elizavet Salikhovą. W ćwierćfinale zwyciężyła z Michelle Dekker z Holandii. W walce o wielki finał nowotarżanka uległa zawodniczce gospodarzy Selinie Joerg, która zwyciężyła w całych zawodach. W małym finale lepsza od naszej Reprezentantki okazała się Julie Zogg ze Szwajcarii.

Szkoda, że nie udało się stanąć dzisiaj na podium, lecz i tak jestem zadowolona. W biegu o 3 miejsce los chciał, że ponownie tak jak na Igrzyskach Olimpijskich spotkałam się ze swoją przyjaciółką Julię Zogg, z którą trenuje. Nie udało mi się jej pokonać i tym razem, lecz jak to mówią do 3 razy sztuka. Pozytywem jest także to, że cały czas trzymam formę z Igrzysk, która na koniec sezonu nawet rośnie. Oby tak dalej tym bardziej, że mój ulubiony slalom powraca na Igrzyska za 4 lata. Cieszę się także z występu chłopaków, którzy pokazali że są w gazie. Jutro w zawodach drużynowych będziemy mocni – oceniła wój występ Król

Poza finałami uplasowały się Karolina Sztokfisz i Weronika Biela, które kolejno były 17 i 37.

W kategorii mężczyzn Michał Nowaczyk był 12 a Oskar Kwiatkowski 15. W 1/8 finału Michał Nowaczyk nie zdołał pokonać Maurizio Bormiliniego z Włoch a od Oskara Kwiatkowskiego, lepszy okazał się Sebastian Kislinger z Austrii.