PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Aleja Miast Partnerskich – z symbolicznymi tablicami

7 października 2020 15:55

W poniedziałek, 19 października jedna z alejek w Parku Miejskim oficjalnie stanie się Aleją Miast Partnerskich. Odsłonięcie płyt poświęconych przyjaźni i współpracy Nowego Targu z pięcioma różnymi gminami z terenu całej Europy, będzie połączone z symbolicznym zasadzeniem obok nich kasztanowców 

Aleja Miast Partnerskich - z symbolicznymi tablicami

Aleja poświęcona miastom partnerskim powstanie z inicjatywy radnych Komisji Sportu, Turystyki i Promocji, m.in. śp.  Marka Fryźlewicza. Aleja będzie znajdowała się w zachodniej części parku, nieopodal budynku Urzędu Skarbowego. Wzdłuż alei zamontowane zostaną płyty z płaskorzeźbami symbolicznie upamiętniającymi przyjacielskie więzi pomiędzy Nowym Targiem, a pięcioma różnymi miastami z całej Europy: Évry-Courcouronnes pod Paryżem, Radevormwald w Nadrenii Północnej w Niemczech, Kežmarkiem na Słowacji, Starym Targiem w powiecie sztumskim na Pomorzu i Roverbellą w Lombardii, we Włoszech. Przy każdej z tablic posadzony zostanie kasztanowiec.

Projektem i wykonaniem tablic zajął się nowotarski artysta Gabriel Szyrszeń. 

Uroczyste otwarcie Alei Miast Partnerskich zaplanowano na 19 października. Niektórzy przedstawiciele partnerskich gmin – burmistrz Kieżmarku, czy samorządowcy ze Starego Targu – mają przyjechać do Nowego Targu osobiście, pozostałym być może uda się zapewnić połączenie on-line. Na miejscu mają reprezentować ich radni i mieszkańcy – Ewa Garbacz, Leszek Pustówka i Konrad Nowak. 

Redakcja 07.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również