PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Alan Łyszczarczyk odchodzi z Podhala

2 stycznia 2021 13:00

Orlando Solar Bears z amerykańskiej ligi ECHL to nowy klub Alana Łyszczarczyka. Tym samym 22 letni napastnik po 5 miesiącach opuszcza Tauron Podhale Nowy Targ.

Alan Łyszczarczyk odchodzi z Podhala

– Tak jak mówiłem przed sezonem: dalej moim priorytetem jest gra za granicą, a najlepiej w USA. Chcę się dalej rozwijać i to jest dla mnie najważniejsze. Póki jest okazja, to chcę ja wykorzystać jak najlepiej – mówi o powodach swojego wyjazdu z Polski Łyszczarczyk.

Licznik jego występów w barwach „Szarotek” zatrzymał się na 23 ligowych występach. Zdobył w nich 10 bramek i zaliczył 10 asyst.

– Grę w Podhalu oceniam pozytywnie. Cały czas byłem w treningu plus rozegrałem sporo spotkań w sezonie. Mam nadzieję, że to zaprocentuje w moim nowym klubie.  Na pewno było też dużo rzeczy, które mnie zaskoczyły.  Nie byłem do nich przygotowany. Wiedziałem jak to działa za granicą na wysokim poziomie. To mi tylko pokazało, że warto piąć się wyżej – podsumował swoją grę w Nowym Targu Łyszczarczyk, który odniósł się też do poziomu spotkań w Polskiej Hokej Lidze:

– W lidze jest dużo dobrych zawodników.  Wydaje mi się jednak, że nie są wykorzystywani odpowiednio. Dla przykładu: od zawodnika defensywnego nie można oczekiwać kreowania gry i punktów. Brakuje mi podziału na role, tak jak to jest na świecie. Każdy wie co ma robić i jak grać. U nas bardziej od każdego wymaga sie wszystkiego na raz, przez co jesteśmy zagubieni, a do tego tracimy swoje największe atuty. Jeżeli to się zmieni, to na pewno drużyny podniosą swój poziom i przez to liga stanie się lepsza – uważa reprezentanta kraju.

Nowotarżanin do swoich występów w klubie z Florydy podchodzi spokojnie: – Nie stawiam sobie żadnych konkretnych celów.  Po prostu chcę grać z każdym meczem coraz lepiej i mieć przynajmniej tak udany sezon jak rok temu. Jak to wszystko sie połączy, to wierzę że będę miał szansę zadebiutować w lidze AHL. Wiem, że mnie na to stać – uważa.

W poprzednim skróconym – ze względu na pandemię – sezonie Łyszczarczyk grał w lidze ECHL w barwach klubu  Fort Wyne Komets, dla którego w 57 spotkaniach zdobył 19 goli i dołożył 27 asyst.

Maciej Zubek 02.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również