Kamery live
prognoza pogody

Akcja ratunkowa w masywie Giewontu (zdjęcia)

Turystka spadła ok. 180 metrów śnieżno-skalnym żlebem. W akcji ratunkowej udział wzięło 13-tu ratowników i śmigłowiec TOPR.

Akcja ratunkowa w masywie Giewontu (zdjęcia)

W czwartek 7 kwietnia ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali zaalarmowani o wypadku do którego doszło podczas schodzenia turystki ze szczytu Giewontu. Pomimo silnego wiatru ratownikom udało się dotrzeć w rejon wypadku przy użyciu śmigłowca.

– Po dotarciu na miejsce okazało się że turystka spadła około 180 m. śnieżno-skalnym terenem do Żlebu Kirkora. Ratownicy aby dotrzeć do poszkodowanej i udzielić jej pomocy musieli użyć technik linowych – informują ratownicy TOPR.

Ratownicy wykorzystując chwilową poprawę warunków atmosferycznych wciągnęli poszkodowaną turystkę wraz z jednym ratownikiem na pokład śmigłowca, dzięki czemu był możliwy szybki transport kobiety do zakopiańskiego szpitala.

– Pozostali z racji na zapadający zmrok musieli pieszo przetransportować cały sprzęt do doliny Kondratowej i dalej do Zakopanego – relacjonują dalszy przebieg akcji ratunkowej ratownicy TOPR.

Akcja ratunkowa zakończyła się przed godz. 22.

Fot.: G.Bargiel, Ł.Zubek, Ł.Duda, M.Lelito / TOPR

Redakcja 08.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Lodz 09:41 10.04.2022

Głęboko przeżywam wypadek mojej koleżanki zawsze imponowała mi jej tężyzna fizyczna i niezłomnością charakteru ambitna i odważna .Bardzo bym pragnęła ,żeby ona już nie jeździła w góry ale boje się ,że mnie nie poslucha..Pamiętam zmagania Tomka Mackiewicza i dramatyczna walkę o życie partnerki poświęcenie ratujących .Góry to wolność okupiona ofiarami ludzkiego cierpienia .

Zobacz również