Kamery live
prognoza pogody

Akcja ratunkowa na jeziorze czorsztyńskim

4 sierpnia 2020 13:50

Policjanci uratowali dwóch mężczyzn, którzy wypadli z kajaka na Jeziorze Czorsztyńskim. Akcja ratunkowa zakończyła się szczęśliwie i nikomu nic się nie stało.  To już drugi wypadek w ciągu kilku dni na jeziorze. Apelujemy o ostrożność i rozsądek podczas wypoczynku nad wodą.

Akcja ratunkowa na jeziorze czorsztyńskim

Fot. Nowytarg24.tv

W niedzielę tj. 2 sierpnia br. po południu, policjanci z Posterunku Policji w Łapszach Niżnych oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie patrolowali łodzią jezioro w rejonie Niedzicy. Piękna i słoneczna pogoda sprawiła, że nad wodą wypoczywało bardzo wiele osób. Funkcjonariusze nagle zauważyli wywrócony i częściowo już zanurzony kajak, a obok w wodzie mężczyznę wzywającego pomocy. Policjanci natychmiast podpłynęli do poszkodowanego. Policjanci pomogli mu bezpiecznie wydostać się na pokład łodzi. Okazało się, że jest też drugi poszkodowany, który odpłynął i znalazł schronienie na pobliskim rowerku wodnym. Obaj mężczyźni co prawda mieli kamizelki ratunkowe, ale niewłaściwie założone. Policjanci wciągnęli  kajak na łódź i bezpiecznie dotarli z poszkodowanymi do brzegu. Kajakarze to 20 i 22-latek z powiatu nowotarskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu i zostali ukarani mandatami karnymi.

 

Przypominamy! Zgodnie z art. 35. Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości, po użyciu środka działającego podobnie do alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi w ruchu wodnym statek lub inny obiekt pływający, niebędący pojazdem mechanicznym, podlega karze grzywny”.  Apelujemy o rozsądek i odpowiedzialność podczas wypoczynku nad wodą i w wodzie. To już druga akcja ratunkowa policjantów z posterunku wodnego w przeciągu kilku dni, na szczęście również zakończona szczęśliwie. 

 

/źródło: KPP Nowy Targ/

Cztery osoby w dwuosobowym kajaku, zaczęli tonąć

Piotr Starmach 04.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również