Kamery live
prognoza pogody

Akcja ratunkowa na Jeziorze Czorsztyńskim. Wywrócona łódź zagranicznych turystów

Kolejny raz policjanci z Komisariatu Wodnego prowadzili akcję ratunkową na Jeziorze Czorsztyńskim. Tym razem pomogli dwóm zagranicznym turystom, których łódź wywróciła się, a oni wpadli do wody. Niewątpliwie szybka reakcja mundurowych na zgłoszenie zapobiegła nieszczęściu.

Akcja ratunkowa na Jeziorze Czorsztyńskim. Wywrócona łódź zagranicznych turystów

Do niebezpiecznej sytuacji na jeziorze doszło  w czwartek po południu. Policjanci delegowani do pełnienia służby na Jeziorze Czorsztyńskim z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,  podczas patrolu jeziora, otrzymali zgłoszenie o wywróconej łodzi i dwóch osobach potrzebujących pomocy w rejonie Zamku w Czorsztynie.

-Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Po dopłynięciu do poszkodowanych, widząc że mężczyźni byli bardzo zmęczeni, trzymali się zalanej łodzi, a kontakt z nimi był utrudniony, policjant nie tracąc czasu, wskoczył do wody i doholował kolejno poszkodowanych i wyczerpanych turystów do policyjnej łodzi. Policjanci pomogli mężczyznom dostać się na pokład. Na szczęście oprócz zmęczenia i wyczerpania, nie odnieśli oni poważnych obrażeń. Obaj mieli założone kamizelki ratunkowe, jednak niewłaściwie, co spowodowało, że trudno im było utrzymać się na powierzchni wody. Funkcjonariusze zabezpieczyli łódź oraz wyłowili sprzęt, który pływał dookoła i bezpiecznie dotarli z poszkodowanymi do brzegu – relacjonuje asp.Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. 

Na szczęście pomoc nadeszła w porę i wszystko zakończyło się pomyślnie. Pamiętajmy. Tylko przestrzegając zasad bezpieczeństwa możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe – przypomina policjantka. 

źródło: KPP Nowy Targ

os 14.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Abc 12:36 14.08.2020

A gdzie w tym czasie był wspaniały wopr? Zagadywali Panie na rowerkach czy mieli kolejną przerwę na toaletę?

Zobacz również