Kamery live
prognoza pogody

Akcja “Kręci mnie bezpieczeństwo” w Kluszkowcach

28 lipca 2020 16:24

W piątek na plaży w Kluszkowcach zorganizowano imprezę plenerową w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. W działaniach edukacyjnych uczestniczyli policjanci z Nowego Targu, strażacy z JRG PSP Nowy Targ, przedstawiciele stowarzyszenia “Stawiam na Bezpieczeństwo” oraz Podhale Rescue Team-Ratownictwo Wodne. Akcję swoim patronatem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego. Wspólna akcja poświęcona była przede wszystkim bezpieczeństwu osób wypoczywających w wodzie i nad wodą, a jej głównym celem było promowanie bezpiecznego zachowania na akwenach wodnych, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenia wypadków i utonięć.

Akcja

Fot. Nowytarg24.tv

Słoneczna pogoda sprawiła, że chętnych na spędzania wolnego czasu nad jeziorem nie brakowało. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Policjanci prowadzili pogadanki profilaktyczne, uświadamiali, że brawura, skoki „na główkę” w nieznanym miejscu, przecenianie swoich sił i umiejętności podczas pływania mogą zakończyć się tragicznie. Organizatorzy kolejno omawiali zasady bezpiecznej kąpieli i radzili, jak należy się zachowywać, aby ten czas spędzony nad wodą i w wodzie był przyjemny i bezpieczny. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania z zakresu bezpieczeństwa, a najbardziej aktywni nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Dodatkowo funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt i wyposażenie służbowe, a najmłodsi mieli również możliwość usiąść za kierownicą radiowozu oraz quada i poczuć się jak prawdziwy policjant. Każde dziecko mogło również na pamiątkę odbić własne odciski palców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się alkogogle, dzięki którym zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zobaczyć, jaką koordynację wzrokowo ruchową ma osoba będąca w stanie nietrzeźwości. Ponadto uczestnicy mogli uzyskać wiele cennych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej m.in. osobom tonącym. Podczas zagrożenia życia to te pierwsze minuty, a nawet sekundy mogą zadecydować,czy uda nam się kogoś uratować. Dlatego przekazywanie tak cennych informacji i utrwalanie ich na bieżąco jest bardzo ważne. Dla dzieci zorganizowano konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez sponsorów. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za udział i pomoc w organizacji imprezy.

 

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wystartował konkurs plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Zachęcamy do udziału i nagrania max. 60-sekundowego spotu filmowego promującego, bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą lub wykonania dowolną techniką pracy plastycznej. Do wygrania atrakcyjne nagrody. W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat.

 

Termin nadsyłania prac oraz wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez pełnoletniego opiekuna zespołu to 30 września 2020 r. na adres:

 

Komenda Główna Policji – Biuro Prewencji,

ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa

z dopiskiem „Artystyczny przeWODNIK”.

 

Tego typu akcje organizowane będą cyklicznie podczas wakacji. Następne zaplanowane jest w dniu 7 sierpnia w Niedzicy-Zamek na Plaży Zamajerz oraz 21 sierpnia na Przystani Jędruś w Czorsztynie. Serdecznie zapraszamy!

 

Galeria zdjęć: KPP Nowy Targ

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 28.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również