Kamery live
prognoza pogody

Wiosenna akcja Zakładu Zieleni

4 kwietnia 2018 15:09

Kilkadziesiąt nowych budek dla różnych rodzajów ptaków, dla wiewiórek, a nawet nietoperzy zawisło w Parku Miejskim oraz na terenie “dróżek”. Ponadto, w obu parkach umieszczono kilkanaście tzw. “hoteli dla owadów”. Z tą piękną, wiosenną inicjatywą wyszedł nowotarski Zakład Zieleni i to właśnie jego pracownicy od rana zajmowali się montażem budek na drzewach. 

Wiosenna akcja Zakładu Zieleni

W ramach tego projektu, w obu parkach umieszczone też zostaną tablice edukacyjne. Wśród budek znalazły się mieszkanka dla nietoperzy (całkiem zabudowane), wiewiórek (z wejściem z boku), kosów (otwarte) i wielu innych ptaków (różne wielkości otworów), jak również specjalne budki- tzw. hotele dla owadów. Montaż nadzorowała dziś pani Dominika Wielgus z Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu. 

-Istotne jest umiejscowienie budek. Nie mogą być za bardzo do słońca, najbardziej optymalny jest wschodni kierunek – mówiła. 

Szerszy materiał na ten temat – w “Przeglądzie Tygodniowym”  w przyszłą środę.

/os

os 04.04.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również