Kamery live
prognoza pogody

Akcja 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć w Nowym Targu

3 grudnia 2016 22:38

Po raz drugi w Nowym Targu słychać nieco szerzej o międzynarodowej Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć. W ramach akcji w nowotarskim MOK-u odbył się pokaz filmu “Delikatnie nas zabijają” – obraz kobiet w reklamach w reżyserii Jean Kilbourne. 

Akcja 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć w Nowym Targu

Prelegentką i moderatorką spotkania była Ewa Kruchowska, psycholożka nowotarskiego gabinetu pomocy psychologicznej “Do siebie” oraz trenerka WenDo.

Przedstawiony na spotkaniu film przedstawiał, najogólniej rzecz ujmując, szereg przykładów wykorzystywania wizerunku ciała kobiety przez twórców reklam. Skumulowane przykłady rozmaitych materiałów reklamowych układały się w pewien wyraźny wzór, który prowadził odbiorcę do niezbyt wesołej konkluzji, zawartej zresztą w metaforycznym tytule samego filmu. Dokument uświadamiał jak ogromna jest skala zjawiska i jakie są jego konsekwencje, i doskonale wpisywał się tematycznie w trwającą na całym świecie kampanię.

16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć to międzynarodowa kampania, organizowana przez Women’s Global Leadership Institute i poświęcona wspieraniu i koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. Ramy trwania kampanii otwierają i zamykają niezwykle ważne dni. Są to: 25 listopada – Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet i 10 grudnia, Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Wybór ten ma na celu symboliczne wskazanie związku pomiędzy przemocą wobec kobiet a naruszaniem praw człowieka i podkreślenie, iż przemoc wobec kobiet jest pogwałceniem praw człowieka.

W ramach kampanii w Nowym Targu odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie, a mianowicie spotkanie z policyjnymi instruktorami nowotarskiej komendy, którzy zaprezentują uczestniczkom podstawowe zasady samoobrony. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2. Dzień później w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnym Dunajcu odbędzie się szereg kolejnych eventów w związku z Kampanią, m.in. WenDo czyli warsztat asertywności i samoobrony dla kobiet i dziewczynek, jak również warsztat dla mężczyzn “To nie twoja wina”. 

opr.os

 

NT24TV 03.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również