Kamery live
prognoza pogody

Agresywny klient restauracji. Przeklinał, zaczepiał klientów oraz kopał w różne przedmioty

29 czerwca 2023 13:48

34-latek z gminy Szaflary awanturował się w jednej z restauracji na terenie Nowego Targu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów prewencji, kiedy kompletnie pijany jechał rowerem. Za popełnione wykroczenia będzie odpowiadał przed sądem.

Agresywny klient restauracji. Przeklinał, zaczepiał klientów oraz kopał w różne przedmioty

W niedzielę po południu, policjanci z nowotarskiej komendy otrzymali zgłoszenie o awanturującym się kliencie w jednej z restauracji w centrum Nowego Targu.

-Awanturnik tego dnia dwukrotnie przyszedł do lokalu, przeklinał, zaczepiał klientów oraz kopał w różne przedmioty – wyjaśnia szczegóły zdarzenia asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy KPP w Nowym Targu – Był wypraszany z lokalu, jednak za drugim razem na zwrócenie uwagi zagroził użyciem gazu wobec mężczyzny. Ostatecznie opuścił restaurację i odjechał rowerem w kierunku parku miejskiego. Wizerunek mężczyzny został przekazany przez właściciela restauracji  policjantom prewencji, którzy pełnili służbę w rejonie parku. Już po chwili funkcjonariusze podczas patrolu pieszego zauważyli mężczyznę, który rowerem wjechał do parku. 34-letni rowerzysta był pijany i bardzo pobudzony. Został przewieziony do komendy, gdzie badanie alkomatem wykazało ponad 1.8 promila alkoholu w organizmie.

Awanturnik za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenia prowadzą policjanci z Zespołu do Spraw Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. Za zakłócanie porządku publicznego, grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Z kolei za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara aresztu albo grzywna nie niższa niż 2 500 złotych. Dodatkowo, w tej sytuacji można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.

os 29.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również