Kamery live
prognoza pogody

Stoch wygrywa w Zakopanem, Kubacki na podium!

26 stycznia 2020 17:39

Kamil Stoch w wielkim stylu wygrywa konkurs Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi. Radość tym większa, że na trzecim miejscu uplasował się kolejny z biało-czerwonych – Dawid Kubacki, wydłużając rekord serii zdobytych podiów z rzędu!

Stoch wygrywa w Zakopanem, Kubacki na podium!

Tym razem zwycięstwo powędrowało do Kamila Stocha. Skoczek z Zębu oddał swoje skoki na 137,5 metrów w pierwszej serii i 140 metrów w drugiej. Stoch jest jedynym skoczkiem w historii, który wygrywał w kolejnych dziesięciu latach w karierze. Dzisiejszy triumf to jego 35 zwycięstwo w karierze i goni w klasyfikacji wszech czasów Adama Małysza (39 wygranych konkursów PŚ).

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 26 stycznia 2020

Z kolei Dawid Kubacki prowadzenie objął już po pierwszej serii, kiedy to oddał skok na 140 metr. Był to zarazem najdłuższy skok w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. W drugiej serii czegoś zabrakło – skok na 133 metr zapewnił Kubackiemu trzecie miejsce na Wielkiej Krokwi. To oznacza jego dziewiąte podium z rzędu. Tym samym Dawid Kubacki wyśrubował Polski rekord zdobytych podiów z rzędu w Skokach Narciarskich, dołączając do legendarnego grona Mattiego Nykaenena, Gregora Schlierenzauera i Stefana Krafta. Żaden z innych biało-czerwonych nie może pochwalić się takim osiągnięciem. 

Podium zakopiańskiego konkursu w Skokach Narciarskich uzupełnił Stefan Kraft, który wywalczył drugie miejsce.

/ps/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 26 stycznia 2020

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 26 stycznia 2020

Piotr Starmach 26.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również