Kamery live
prognoza pogody

9 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji krwiodawstwa w ramach 29. finału WOŚP

1 lutego 2021 01:04

Jak co roku, również i tym razem krwiodawcy nie opuścili Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu pięciu godzin akcji zgłosiło się ponad 30 dawców, zarejestrowano 27 z nich, jednak krew mogło oddać 20 osób. Łącznie zebrano 9 litrów krwi.

9 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji krwiodawstwa w ramach 29. finału WOŚP
Tym razem – z powodu obostrzeń, z zachowaniem wytycznych – zbiórka krwi z okazji 29. Finału WOŚP odbyła się w Nowotarskim Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
 
29. Finał WOŚP “Gramy z głową” zachęcił do oddania krwi wielu chętnych o otwartym sercu. Niestety nie wszyscy z nich mogli oddać krew w tym dniu. Po przebadaniu stanu zdrowia, krew oddało 20 dawców. Pojawili się oni w towarzystwie najbliższych, aby znów dać przykład wsparcia dla potrzebujących.
 
Kolejna akcja zorganizowana przez klub HDK PCK Kropla wspólnie z RCKiK Nowy Targ, Akcją Serca, Wodnym Pogotowiem Ratunkowym oraz Gorącym Potokiem, pomimo panującej pandemii okazała się sukcesem. W akcji wzięli udział wieloletni dawcy krwi, na których zawsze można liczyć, a także osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się zostać honorowym dawcą krwi. Gratulujemy wspaniałej decyzji!
 
W ciągu pięciu godzin akcji zgłosiło się ponad 30 dawców, zarejestrowano 27 z nich, niestety przebyte choroby, uniemożliwiły wielu chętnym oddanie krwi. Łącznie zebrano 9,00 litrów krwi !!!
 
WSZYSCY dawcy otrzymali, poza gwarantowanym pakietem energetycznym, okolicznościowy pamiątkowy kubeczek i opaskę odblaskową ufundowaną przez firmę Akcja Serca i Wodne Pogotowie Ratunkowe oraz bezpłatny voucher do skorzystania z atrakcji kompleksu kilkunastu unikalnych basenów ufundowane przez Gorący Potok. Tradycyjny słodki upominek zapewnił p. Zbigniew Steskal. Akcję tradycyjnie wsparła firma Oshee Kinga Pienińska. Dziękujemy!
 
W trakcie akcji, jak co roku do puszki WOŚP dawcy i osoby towarzyszące hojnie wrzucali datki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. Klub HDK PCK Kropla składa z serca serdeczne podziękowania dla wszystkich dawców krwi, którzy z myślą o innych – pojawili się dzisiaj aby pomóc.
 
tekst: Klub HDK PCK Kropla/Facebook
fot. rm
os 01.02.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również