Kamery live
prognoza pogody

83 lata temu – pierwszy transport do KL Auschwitz. Dziś uroczystości na cmentarzu

14 czerwca 2023 09:12

NOWY TARG. 83 lata temu, w drugim roku wojny, ruszył pierwszy transport więźniów do KL Auschwitz. Upamiętnienie ofiar wojennej zbrodni organizuje dziś na nowotarskim Cmentarzu Komunalnym, z udziałem miejscowych szkół, Grupa Mieszkańców PAMIĘĆ.  

83 lata temu – pierwszy transport do KL Auschwitz. Dziś uroczystości na cmentarzu

Przypomnijmy, że w  transporcie tym jechali więźniowie katowni PALACE – mieszkańcy Podhala i Nowego Targu.  Uroczystość w całości została przygotowana przez młodzież z ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2  im. Św. JADWIGI KRÓLOWEJ i młodzież z ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH  w Nowym Targu. 

Na cmentarzu zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem CIENIOM OFIAR ZBRODNI NIEMIECKICH 1939-1945, także na grobach śp. Jadwigi Apostoł Staniszewskiej i Jerzego Bieleckiego.

Wieczorem, 14 czerwca, o godz. 18.00, w kościele św. Katarzyny w Nowym Targu, odbędzie się Msza Św. w intencji OFIAR ZBRODNI LUDOBÓJSTWA NIEMIECKIEGO NA POLAKACH.

 

Anna Szopińska 14.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również