Kamery live
prognoza pogody

8. sierpnia. Na Jeziorze Czorsztyńskim – Memoriał im. gen. Zaruskiego

4 sierpnia 2020 06:42

JEZIORO CZORSZTYŃSKIE. Yacht Klub Polski Nowy Targ zaprasza na regaty – Memoriał im. gen. Mariusza Zaruskiego.

8. sierpnia. Na Jeziorze Czorsztyńskim – Memoriał im. gen.  Zaruskiego

Odbędą się one w najbliższą sobotę, 8. sierpnia, ze startem w zatoce Sygulina. Zapisy na przystani YKP Nowy Targ od godz. 10.00. Planowany start o godz. 12.00.

Gen. bryg. Mariusz Zaruski – kojarzony (zwłaszcza na Podhalu) jako miłośnik wspinaczki, taternik i ratownik górski – jest jedną z barwniejszych postaci historii Polski. Był on również wielkim miłośnikiem żeglarstwa, współzałożycielem Yacht Klubu Polskiego i jego pierwszym komandorem. W związku z tą działalnością generała YKP Nowy Targ postanowił uczcić jego pamięć, organizując 8. sierpnia 2020 na Jeziorze Czorsztyńskim regaty żeglarskie – Memoriał Generała Mariusza Zaruskiego.

Klub w ten sposób chce w kontynuować jego dzieło (promować żeglarstwo) i zaprezentować osobę generała jako wielkiego społecznika, postać pełną pasji i społecznego zaangażowania. Regaty rozpoczną się na przystani nowotarskiego YKP w Maniowach, w zatoce Sygulina (zjazd w Mizernej w stronę jeziora). Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich miłośników żeglarstwa.

opr. asz

 

 

Anna Szopińska 04.08.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również