PILNE
Kamery live
prognoza pogody

8 mln zł – tyle szacunkowo kosztowałaby sala gimnastyczna przy SP2

1 grudnia 2020 15:51

W jednej z interpelacji powrócił temat planów budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu. Wiadomo, że w 2019 roku został opracowany projekt koncepcyjny wraz z podaniem szacunkowych kosztów budowy oraz przewidywanym rocznym kosztem utrzymania sali. Oszacowano wówczas, że inwestycja budowy nowej sali gimnastycznej wyniosłaby 8 mln zł. Ze względu na duży koszt inwestycji i brak dofinansowania zewnętrznego, w budżecie miasta na 2021 rok nie przewidziano środków finansowych na realizację tego zadania.

8 mln zł - tyle szacunkowo kosztowałaby sala gimnastyczna przy SP2

Powstała w 2019 roku koncepcja architektoniczna określiła założenia projektowe, w tym lokalizację obiektu oraz wskazała wariant ekonomiczny z kosztami budowy i eksploatacji. Zakładany szacunkowy koszt budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 wyliczony wg cen z 2019 r., wynosi ok. 8 mln zł bez kosztów wykonania dokumentacji projektowej.

Obecnie ze względu na duży koszt inwestycji i braku dofinansowania zewnętrznego nie przewidziano w budżecie miasta na 2021 r. środków finansowych na realizację tego zadania. Temat budowy sali gimnastycznej jest jednak nadal aktualny i zostanie podjęty po uzyskaniu optymalnych możliwości finansowania inwestycji – odpowiedział burmistrz na interpelację radnego.

 

os 01.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również