Kamery live
prognoza pogody

60-70% promocja na transgraniczne połączenia autobusowe

11 lipca 2020 16:15

Za 6 zł z Zakopanego na Słowację? Od wczoraj aż do czwartku, 16 lipca 2020 obowiązywać będzie specjalna promocja na bilety transgraniczne. Dzięki niej bilety będą tańsze aż o 60-70%.

60-70% promocja na transgraniczne połączenia autobusowe

Przez granicę pomiędzy Małopolską i Słowacją można się dostać już nie tylko samochodem. Dzięki inicjatywie marszałka województwa od listopada 2019 roku regularna komunikacja autobusowa znów łączy Podhale z sąsiednim słowackim regionem oraz polskie Tatry ze słowackimi Tatrami Zachodnimi. Połączenie to przerwał koronawirus. Po otwarciu granic jednak autobusy pod nazwą Eurolinia Tatry znów wróciły na swoją stałą trasę. Autobusy służą nie tylko mieszkańcom sąsiednich regionów, ale dają sporo możliwości turystom – między innymi na transgraniczne wycieczki w góry lub zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych. Można korzystać z bardzo tanich biletów.

-Codziennie można dojechać autobusem z Podhala na Słowację, kupując bilety w bardzo korzystnej cenie. To jest znakomita informacja, patrząc jak wiele atrakcji czeka na podróżnych – podkreślił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Linia autobusowa łączy Podhale z miejscowościami po słowackiej stronie granicy. Autobusy kursują na trasie Bukowina Tatrzańska – Poronin – Zakopane – Kościelisko – Chochołów – Oravice – Zuberec – Zamek Orawski – Dolný Kubín. Połączenia realizowane są podczas całego roku, w sezonie letnim częstotliwość kursowania została zwiększona o dodatkowe kursy. Można skorzystać z 3 codziennych kursów tam i z powrotem. Bez problemów można więc zaplanować całodniowy wypad – rano wyjechać na przykład z Zakopanego na Słowację i wieczorem wrócić.

Z Bukowiny Tatrzańskiej autobusy w kierunki Słowacji odjeżdżają o 5:34, 8:34, 14:49, z Zakopanego o godz. 06:00, 09:03, 15:18. Kursy powrotne ze słowackiego Dolnego Kubina mają zaplanowane odjazdy o godz. 08:55, 15:05, 18:20. Dokładny rozkład Eurolinii Tatry można znaleźć na stronie internetowej linii www.eurolinia.pl.

Marszałkowskim autobusem można dojechać nie tylko do popularnych tatrzańskich dolin – Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej lub na termy w Chochołowie oraz w Bukowinie, ale również autobusy zawiozą pasażerów w turystycznie atrakcyjne miejsca po słowackiej stronie granicy. Przystanki znajdują się pod jednym z najpiękniejszych zamków na Słowacji – Zamkiem Orawskim. Dojechać można wprost pod kolej linową w Spalenej w słowackich Tatrach Zachodnich, która jest świetnym punktem początkowym dla wypadów tatrzańskich. Autobusy zatrzymują się również pod skansenem i Jaskinią Briestowską w Zubercu oraz pod termami w Oravicach, gdzie jednocześnie zaczyna się popularna trasa pieszo-rolkarska w Dolinie Cichej.

Linia staje się coraz bardziej popularna również na Słowacji. Słowacy chętnie korzystają z możliwości wyjazdów na Podhale. Szczególnie popularne wśród słowackich turystów jest Zakopane oraz baseny termalne na Podhalu. Wybór autobusu jako środka transportu po polskich i słowackich Tatrach może być nie tylko ekologiczną, ale również cenowo bardzo atrakcyjną opcją. Na przykład w przypadku wyjazdu z Zakopanego, bilet do Bukowiny lub Doliny Kościeliskiej kosztuje tylko 3,50 zł, do Chochołowskich Term 4 zł, do słowackich miejscowości Oravice i Zuberec 12 złotych, na Zamek Orawski i do Dolnego Kubina 17,50 zł. Bilety są dostępne u kierowcy lub online za pośrednictwem strony www.eurolinia.pl

Dodatkowo, od piątku 10 lipca do czwartku 16 lipca 2020 obowiązywać będzie specjalna promocja na bilety transgraniczne. Dzięki niej bilety będą tańsze aż o 60-70%. Z Zakopanego do wszystkich przystanków po słowackiej stronie będzie można dojechać tylko za 6 zł, z Bukowiny za 6,50 zł, z Kościeliska za 5,50 zł, z Witowa i Chochołowa tylko za 5 zł. Bilety promocyjne, dostępne przez tydzień, będzie można zakupić u kierowcy, jak również online. Warto więc zaplanować wyjazd i odwiedzić naszych sąsiadów.

źródło i fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

os 11.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również