Kamery live
prognoza pogody

5000 maseczek dla Powiatu Nowotarskiego. Uszyto je w Areszcie Śledczym w ramach programu readaptacji

5 czerwca 2020 15:20

5000 maseczek uszytych w jednostkach okręgu krakowskiego w ramach akcji #Resortsprawiedliwościpomaga trafiło do powiatu nowotarskiego. Maseczki staroście Krzysztofowi Faberowi przekazał Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Krakowie ppłk Tomasz Wiercioch.

5000 maseczek dla Powiatu Nowotarskiego. Uszyto je w Areszcie Śledczym w ramach programu readaptacji

W Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Krakowie odbyło się przekazanie 5000 maseczek uszytych w Areszcie Śledczym w Krakowie, Kielcach oraz Zakładzie Karnym w Krakowie Nowej Hucie. Maseczki odebrał Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber.

Maseczki zostały uszyte w ramach programu readaptacji. W prowadzonych działaniach Służba Więzienna nie zapomina o aspekcie resocjalizacyjnym. Osadzeni chętnie angażują się w działania mające na celu pomoc innym. To nie tylko sposób na zagospodarowanie czasu, zwłaszcza teraz gdy zatrudnienie w jednostkach jest wstrzymane ale także swoiste zadośćuczynienie i rekompensata dla społeczeństwa za popełnione przestępstwa. Dzięki ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej środki ochrony osobistej jak maseczki, fartuchy i przyłbice trafiają do najbardziej potrzebujących instytucji.

Władze Powiatu Nowotarskiego, reprezentując społeczność lokalną, wyrażają wdzięczność za przekazane środki ochrony, które znajdą zastosowanie w jednostkach powiatowych, w szczególności tych zapewniających opiekę zdrowotną i społeczną mieszkańców. Dzięki akcji kierowanego przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę resortu pomoc dociera do każdego nawet odległego od stolicy zakątka kraju, stanowiąc istotne wsparcie dla wielu organizacji. W naszym regionie w to ważne przedsięwzięcie bardzo zaangażowany jest Poseł na Sejm RP Edward Siarka, który znając potrzeby lokalnych instytucji w tym trudnym czasie zagrożenia epidemiologicznego, zabiega na szczeblach centralnych o ich wsparcie, za co należą mu się szczególne podziękowania.

tekst: kpt. Anna Czajczyk, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie
zdjęcia: kpt. Szymon Kalisz, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu  

 

 

os 05.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również