Kamery live
prognoza pogody

42 nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla małopolskich OSP. Trzy trafią na Podhale

20 stycznia 2022 16:42

Nowe Bystre, Bór w Gminie Szaflary i Ochotnica Górna – to do tych miejscowości z naszego regionu trafią nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. OSP w Nowem Bystrem wzbogaci się o ciężki pojazd, dwie  pozostałe jednostki – o samochody średnie. 

42 nowe wozy ratowniczo-gaśnicze dla małopolskich OSP. Trzy trafią na Podhale

Wczoraj (19 stycznia) wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2022 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom do strażaków ochotników z całego kraju trafi 456 nowych pojazdów. 42 z nich otrzymają małopolskie Ochotnicze Straże Pożarne.

– Do małopolskich jednostek OSP trafi 30 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 8 lekkich i 4 ciężkie. Bardzo dziękuję kierownictwu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za nowy sprzęt dla małopolskich OSP. Dzięki krajowym funduszom możemy stale doposażać nasze służby w najnowszy sprzęt, a tym samym zwiększać bezpieczeństwo obywateli – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Dofinansowanie w skali ogólnopolskiej wyniesie ponad 175 milionów złotych. Na tę sumę składają się:

  • 164 mln 112 tys. zł z budżetu państwa w ramach dotacji MSWiA oraz dotacji KSRG;
  • 11 mln 103 tys. zł ze środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych.

informacja prasowa MUW w Krakowie

os 20.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również