Kamery live
prognoza pogody

41 osób zginęło w wypadkach na małopolskich drogach od początku roku

18 maja 2021 12:59

Podczas jednodniowej akcji „Prędkość” małopolska drogówka ujawniła i ukarała 1314 kierujących łamiących limity prędkości.

41 osób zginęło w wypadkach na małopolskich drogach od początku roku

W piątek 14 maja br. małopolska Policja przeprowadziła ogólnopolskie działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Policjanci pomiary prędkości prowadzili zarówno statycznie – z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem. 

Podczas tej jednodniowej akcji skontrolowali prawie 1800 pojazdów, ujawnili 1314 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Zostali ukarani mandatami bądź skierowano wnioski  o ich ukaranie do sądu.  W 29 przypadkach zatrzymano  kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Na terenie powiatu nowotarskiego 49 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość i 3 straciło prawo jazdy. Ponadto ujawniono 2 nietrzeźwych kierujących.                               

Tego typu działania policjanci prowadzą zarówno w codziennej służbie jak i cyklicznie. Mają one na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez kierujących przekraczających prędkość.

Od początku roku w Małopolsce doszło do 571 wypadków drogowych, w których zginęło 41 osób, a 668 zostało rannych. Z analizy danych statystycznych wynika, że z winy kierującego doszło do 494 wypadków, w których śmierć poniosło 26 osób, w tym 7 z przyczyny nadmiernej prędkości. Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Zachowajmy rozwagę  i prowadźmy pojazd odpowiedzialnie.

źródło: KPP Nowy Targ

os 18.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również