nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

400 tysięcy złotych na sport – szansa dla „Szarotek”?

Na najbliższym posiedzeniu Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju radni zaopiniują w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2019 rok. Wprowadzone zmiany pozwolą wygospodarować 400 tysięcy złotych, które w formie dotacji Urząd Miasta przekaże klubom sportowym w mieście. To szansa dla klubu hokejowego Podhale Nowy Targ.

Podjęcie uchwały wiąże się m.in. z dodatkowymi środkami, jakie zasiliły ostatnio budżet miasta. Z tytułu zwrotu podatków VAT za lata poprzednie skarbiec Nowego Targu wzrośnie o 600 tysięcy złotych. Dlatego na najbliższej Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju rozpatrzą proponowane zmiany w uchwale budżetowej. A ta zakładać będzie zwiększenie nakładu na remonty dróg miejskich, zakup czterech defibrylatorów czy zmniejszenie środków zaplanowanych na przebudowę Miejskiego Ośrodka Kultury. Wśród zaplanowanych działań jest również wsparcie na rzecz sportu opiewające na 400 tysięcy złotych.

W uzasadnieniu podjęcia uchwały czytamy: „Zwiększa się plan wydatków bieżących o kwotę 400 tysięcy złotych z przeznaczeniem na dotację dla klubów i stowarzyszeń sportowych. Po tej zmianie środki na dotacje zamykać się będą na poziomie środków zaplanowanych w roku 2018”. Dotacja miejska w wysokości kilkuset tysięcy może okazać się zbawienna dla starającego się o uzyskanie licencji na grę w przyszłym sezonie PHL klubu hokejowego Podhale Nowy Targ. Aby „Szarotki” mogły liczyć na dodatkowe środki finansowe ze strony Urzędu Miasta, będą musiały przystąpić do postępowania konkursowego. Zanim jednak do tego dojdzie, radni muszą pozytywnie zaopiniować proponowane zmiany w uchwale.

Głosowanie w sprawie zmian w budżecie odbędzie się w trakcie Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju 24 lipca, a następnie 29 lipca w trakcie Sesji Rady Miasta Nowy Targ.

/ps/

16 10

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna