Kamery live
prognoza pogody

400 tys. złotych dla jednostek WOPR z Małopolski

30 czerwca 2022 21:48
Wyciszenie Włącz dźwięk

Blisko 3 miliony złotych, taką kwotą  od 2013 roku Województwo Małopolskie wsparło działania woprowców z terenu Małopolski. W tym roku promesy otrzymało 9 jednostek ratownictwa wodnego na łączną kwotę 400 tys. złotych. Promesę otrzymało także Wodne Pogotowie Ratunkowe z Nowego Targu. 

Marszałek Witold Kozłowski 24 czerwca w stanicy WOPR w Bartkowej Posadowej, przekazał symboliczne promesy wszystkim 9 małopolskim jednostkom.

-Dobrze się składa, że spotykamy w dniu, w którym rozpoczynają się wakacje. Małopolska może się pochwalić licznymi miejscami do wypoczynku nad wodą, dlatego tak ważne jest wsparcie ratownictwa wodnego. Bardzo się cieszę, że współpraca z wszystkimi ośrodkami WOPR układa się bardzo dobrze, że nie mamy kłopotu z podziałem tych środków. Zapewniam, że w roku przyszłym te środki będą zwiększone – mówił marszałek Witold Kozłowski

W tym roku wsparcie finansowe na prowadzenie swoich działań otrzymały; Krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wodne Pogotowie Ratunkowe w Nowym Targu, Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Gorlickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Chrzanowie, Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu, Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych, Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Myślenicach, Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Działania, które dzięki wsparciu województwa będą prowadzone to m.in. utrzymanie gotowości ratowniczej i prowadzenie działań ratowniczych na obszarach wodnych oraz szkolenia ratowników poprzez m.in. pełnienie dyżurów ratowniczych, zakup sprzętu ratowniczego, transportu i ekwipunku osobistego ratowników oraz podnoszenie kwalifikacji ratowników.

źródło: UMWM

os 30.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również