Kamery live
prognoza pogody

4-letni chłopiec ranny po przejażdżce czterokołowcem

22 czerwca 2020 13:17

W sobotę wieczorem (20 czerwca), policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zostali wezwani na boisko sportowe w miejscowości Krempachy, gdzie doszło do zdarzenia z udziałem kierującego czterokołowcem  i 4-letniego chłopca.

4-letni chłopiec ranny po przejażdżce czterokołowcem

Kiedy dotarli na miejsce, zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy poszkodowanemu dziecku. Policjanci ustalili, że mężczyzna przewoził pożyczonym pojazdem swojego syna po boisku sportowym. Według wstępnych ustaleń, rodzic w pewnej chwili stracił panowanie nad pojazdem, najechał na wkopaną w ziemię oponę  i zjechał ze skarpy. Kierujący tłumaczył, że to syn w trakcie jazdy przekręcił manetkę gazu. Chłopiec z urazem nogi i łuku brwiowego, został przewieziony do szpitala.
Badanie trzeźwości  mężczyzny  wykazało 0.8 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu wykonano czynności procesowe. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśnią policjanci w prowadzonym postępowaniu. 

Zgodnie z art. 160 k.k., za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.  Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega on karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Apelujemy o rozsądek!

Co roku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem dzieci. Zbliża się sezon wakacyjny zadbajmy o to, aby był on bezpieczny. Nie narażajmy swoich pociech na niebezpieczeństwo.

 

os 22.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również