Kamery live
prognoza pogody

33 kolizje i 4 wypadki – w tym 1 śmiertelny. Nowotarska policja podsumowała “majówkę” na drogach

5 maja 2023 20:35

Podczas długiego weekendu na terenie powiatu nowotarskiego doszło do 33 kolizji i 3 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne i śmierć poniósł 19-letni mieszkaniec Chyżnego. Policjanci ujawnili 7 nietrzeźwych kierujących, a 2 kierujących straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość. Funkcjonariusze ruchu drogowego oprócz obsługi zdarzeń drogowych, kontroli prędkości i stanu trzeźwości kierujących, rozładowywali tworzące się korki oraz zabezpieczali wyścig kolarski.

33 kolizje i 4 wypadki - w tym 1 śmiertelny. Nowotarska policja podsumowała

W dniach od 28 kwietnia do 3 maja br. podczas długiego, majowego weekendu policjanci na terenie powiatu nowotarskiego prowadzili wzmożone działania prewencyjne. W tych dniach na drogach powiatu doszło do 33 kolizji oraz 3 wypadków drogowych, w których 4 osoby zostały ranne w tym 3 motocyklistów, a śmierć na miejscu poniósł młody mieszkaniec Chyżnego, który nie przeżył upadku z przyczepki ciągniętej przez quada.

Podczas „majówki” funkcjonariusze ujawnili 7 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. 28-letni mieszkaniec gminy Szaflary kierujący audi miał ponad 1,5 promila. W miejscowości Klikuszowa zatrzymany do kontroli drogowej 36-letni kierujący iveco wydmuchał blisko 0.4 promila, natomiast 44-letni nowotarżanin jechał samochodem osobowym marki Kia mając ponad 0,5 promila.

W Nowym Targu 22-letni kierujący fiatem miał blisko promil alkoholu w organizmie. 40-latek zatrzymany w Jabłonce wydmuchał blisko 2,5 promila. Z kolei w Rabce-Zdroju 37-latek kierujący audi miał ponad 1,3 promila, tak jak 23-latek kierujący bmw zatrzymany w Jabłonce. Sześciu kierowców ujawnionych pod wpływem alkoholu straciło prawo jazdy, jeden z nich posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wszystkim grozi kilkutysięczna grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie sądowego zakazu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas kontroli prędkości policjanci ujawnili 2 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego i stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Dodatkowo policjanci ruchu drogowego oprócz obsługi zdarzeń drogowych, kontroli prędkości i stanu trzeźwości kierujących, rozładowywali tworzące się korki w rejonie osiedla Oleksówki w Nowym Targu, czy na zakopiance oraz zabezpieczali „Karpacki Wyścig Kurierów”.

Tatrzańska policja majowy weekend określa jako bardzo spokojny, mimo, że pod Tatry przyjechało bardzo dużo gości i turystów. Wielu z nich podczas długiego majowego weekendu ruszyło na tatrzańskie szlaki, a zwłaszcza do Morskiego Oka. Podczas działań na tatrzańskich drogach zatrzymano kilku kierowców, którzy znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość i kilku którzy prowadzili po alkoholu.

W Zakopanem i miejscowościach powiatu tatrzańskiego odnotowano też pojedyncze interwencje dotyczące zazwyczaj zakłócenia ciszy nocnej i osób, które przesadziły z ilością wypitego alkoholu. Obecność małopolskich policjantów, którzy przyjechali do Zakopanego na długi weekend majowy zdecydowanie oddziaływała prewencyjnie, tonując nastroje niektórych turystów. Z wyjątkiem kilku spraw, których okoliczności jeszcze są wyjaśniane, można podsumować, że weekend majowy przebiegł wyjątkowo spokojnie. 

os 05.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również