Kamery live
prognoza pogody

2,5 promila miał 63-latek, który zasnął za kierownicą

16 grudnia 2020 11:25

Kierowcy przejeżdżający drogą wojewódzką 957 w Rogoźniku ruszyli na ratunek 63-letniemu kierowcy, bo byli przekonani że zasłabł. Okazało się, że był tak pijany, że nie był w stanie kontynuować jazdy, zjechał więc do krawędzi jezdni i zasnął w samochodzie. 

2,5 promila miał 63-latek, który zasnął za kierownicą

W poniedziałek w południe, w miejscowości Rogoźnik  przejeżdżający drogą wojewódzką 957  mężczyźni, zauważyli stojącego na poboczu forda. Samochód miał włączony silnik, a kierowca siedział  w środku ze spuszczona głową.  Będąc pewni, że mężczyzna zasłabł ruszyli z pomocą. Drzwi od pojazdu były jednak zamknięte, a kontakt z kierowcą utrudniony.

63-latek zareagował dopiero na kilkukrotne pukanie w szybę. Początkowo miał trudności z otwarciem drzwi samochodu, ale po kilku próbach udało mu się odblokować zamek. Wtedy okazało się, że to alkohol był powodem stanu kierującego. Upojony, nie był w stanie dalej kontynuować jazdy, zjechał więc do krawędzi jezdni i zasnął. Po przebadaniu przez ratowników medycznych 63-latek został przewieziony przez policjantów do nowotarskiej komendy, a ford został odholowany.

Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny 2,5 promila alkoholu w organizmie.  Podczas wykonywanych czynności nowotarżanin zachowywał się agresywnie i wulgarnie w stosunku do funkcjonariuszy. 

Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali policjanci podczas prowadzonego postępowania.  Na szczęście nie doszło do tragedii na drodze. Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu są dotkliwe. 63-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

os 16.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również