Kamery live
prognoza pogody

Rządowe środki wesprą inwestycje drogowe na Podhalu

6 lutego 2023 19:35

W biurze poselsko-senatorskim PiS w Nowym Targu ogłoszono dziś wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Z parlamentarzystami – panią poseł Anną Paluch i senatorem Janem Hamerskim spotkali się wójtowie i burmistrzowie sześciu podhalańskich gmin. W powiecie nowotarskim całkowita wartość tej edycji programu wyniosła 16 mln 195 tys. zł, natomiast w przypadku powiatu tatrzańskiego jest to kwota 6 mln  662 tys. zł.

Rządowe środki wesprą inwestycje drogowe na Podhalu

Miasto Nowy Targ otrzymało wsparcie w wysokości 2 mln 621,5 tys. na realizowaną już budowę drogi gen. Władysława Sikorskiego wraz z rondem na ul. Szaflarskiej. 

-To kolejna część tej inwestycji, realizowana z pewnymi problemami, ponieważ wykonawca natknął się na postępującą drożyznę w momencie, kiedy ruszył z robotami, ale ta inwestycja jest na dzisiaj niezagrożona i powinna być zakończona do połowy tego roku – mówił dziś burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha – Mam nadzieję, że z wiosną te roboty będą postępowały. Właśnie dzięki tym środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, możliwa jest realizacja drogi, która będzie równoległa do ul. Szaflarskiej, czyli głównej arterii komunikacyjnej. Duży ruch tranzytowy będzie wyprowadzony poza osiedla, będzie to na pewno ulgą  dla mieszkańców i usprawni ruch w mieście. Jadąc od Zakopanego na wschód, na Szczawnicę, będzie można już na rondzie zjechać na szybszą nieco ścieżkę, aniżeli do tej pory. Bardzo się z tej inwestycji cieszymy i wyczekujemy jej końca. 

Jeśli chodzi o pozostałe gminy z terenu powiatu nowotarskiego, Gmina Czarny Dunajec otrzymała 228 tys. zł na remont drogi “do cmentarza” w Chochołowie; Gmina Łapsze Niżne – 357 tys. zł na remont ul. Jana Kasprzyckiego w Łapszach Niżnych; Gmina Ochotnica Dolna – 3 mln 340 tys. zł na rozbudowę drogi gminnej wraz z przebudową skrzyżowania i budową obiektu mostowego w Tylmanowej oraz ponad 360 tys. zł na odbudowę fragmentów dróg gminnych na terenie Ochotnicy Dolnej i Górnej, zniszczonych po klęsce powodzi z 2018 roku; Gmina Raba Wyżna dostała 1 mln 109 tys. zł na przebudowę drogi w Rokicinach Podhalańskich; Gmina Rabka -Zdrój – 704 tys. zł na przebudowę ul. Słowackiego w Rabce; Gmina Szaflary – 1 mln 189 tys. zł na remont drogi gminnej w Bańskiej Wyżnej. 

Powiat nowotarski otrzymał środki na trzy inwestycje drogowe: 3 mln 319 tys. zł na rozbudowę drogi Groń-Trybsz-Niedzica wraz z budową obiektu mostowego w Trybszu; 967 tys. zł na przebudowę drogi Lipnica Wielka-Przywarówka oraz blisko 2 mln zł na przebudowę drogi z Jabłonki do Lipnicy Małej. 

Jeśli chodzi o gminy z terenu powiatu tatrzańskiego, wsparcie otrzymały: Gmina i Miasto Zakopane na remont ul. Ustup (ponad 1 mln zł); Gmina Kościelisko na realizację dwóch inwestycji: remont drogi Karpielówka Dolna w Kościelisku (571 tys. zł) i remont drogi Zagrody Witowskie-Dworska wraz z obiektami mostowymi w Dzianiszu/Witowie (334,6 tys. zł) oraz Gmina Bukowina Tatrzańska na remont drogi w Brzegach (1 mln 407 tys. zł).

Powiat tatrzański otrzymał środki w wysokości 3 mln 311 tys. zł na przebudowę ul. Oswalda Balzera w Zakopanem i Murzasichlu. 

fot. Anna Paluch/Facebook

os 06.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również