Kamery live
prognoza pogody

23-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany

14 września 2021 08:20

Policjanci z Krościenka nad Dunajcem zatrzymali 23-latka kierującego bmw za posiadanie narkotyków. Do zatrzymania doszło w sobotę w nocy w Szczawnicy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

23-latek usłyszał zarzut posiadania marihuany

Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem zatrzymali do kontroli drogowej bmw jadące bez wymaganego oświetlenia. Za kierownicą pojazdu siedział 23-latek, który na widok mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać, a z wnętrza samochodu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany.

W plecaku leżącym za fotelem kierowcy funkcjonariusze znaleźli w woreczku strunowym około 9 gramów marihuany, wagę i fajkę wodną. Kierowca przyznał, że narkotyk to jego własność i posiada tylko na własny użytek.  W związku z podejrzeniem kierowania samochodem w stanie po użyciu środka odurzającego, policjanci zatrzymali 23-latkowi prawo jazdy, pobrano krew do badania i przewieziono zatrzymanego do nowotarskiej komendy.  Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut posiadania marihuany.

Zgodnie z przepisami za posiadanie środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. W przypadku prowadzenia samochodu pod wpływem narkotyków, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

os 14.09.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również