Kamery live
prognoza pogody

23-latek kradł paliwo na terenie całego Podhala

3 stycznia 2022 20:08

Policjanci z nowotarskiej komendy zatrzymali 23-latka, który kradł paliwo na terenie powiatu nowotarskiego i tatrzańskiego. Mężczyzna, który był też poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, usłyszał zarzuty i trafił do zakładu karnego.

23-latek kradł paliwo na terenie całego Podhala

Pod koniec grudnia ub.r. na terenie Nowego Targu doszło do kradzieży paliwa na stacji benzynowej. Jak ustalono, kierujący seatem po zatankowaniu do kanistrów oleju napędowego o wartości ponad 1 200 złotych, nie płacąc odjechał w nieznanym kierunku. 

Następnego dnia, policjant, który był na miejscu interwencji, przejeżdżając swoim samochodem w czasie wolnym od służby w miejscowości Bańska Niżna, zauważył poszukiwanego seata. O fakcie natychmiast powiadomił pełniących służbę funkcjonariuszy.

-Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, mężczyzna, który siedział w seacie na fotelu pasażera, na widok radiowozu przesiadł się na miejsce kierowcy i zaczął ruszać – relacjonuje asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatoej Policji w Nowym Targu – Policjanci natychmiast podbiegli do seata, otworzyli drzwi i nakazali kierowcy się zatrzymać. Ten jednak zignorował polecenia funkcjonariuszy i zaczął przyspieszać. Pomiędzy kierowcą i policjantami wywiązała się szarpanina. Ostatecznie policjanci wyciągnęli  kluczyki ze stacyjki seata i kierowca został zatrzymany.

23-latek bez stałego miejsca zamieszkania  został przewieziony do nowotarskiej komendy. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że był poszukiwany do odbycia 2,5 roku kary pozbawienia wolności. Wewnątrz seata policjanci znaleźli kilka kanistrów i baniek na paliwo. Ustalono także, że to nie była jedyna kradzież paliwa, którą 23-latek miał na sumieniu.  Wcześniej podejrzany kradł paliwo na terenie powiatu tatrzańskiego, a  kilka godzin przed zatrzymaniem ukradł olej napędowy o wartości ponad 1 500 złotych na stacji benzynowej w Czarnym Dunajcu.

Zanim 23-latek trafił do zakładu karnego, usłyszał zarzuty kradzieży oraz zmuszania funkcjonariusza publicznego do zaniechania czynności prawnej, powodując lekki uszczerbek na zdrowiu, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

os 03.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również