Kamery live
prognoza pogody

22 września pojedziemy autobusem miejskim za darmo

11 września 2017 20:34

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miasta jednomyślnie podjęta została uchwała dotycząca bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską MZK w dniu 22 września, obchodzonym jako Dzień Bez Samochodu. Głównym celem akcji, będącej częścią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, jest promowanie ekologicznych form mobilności.  

22 września pojedziemy autobusem miejskim za darmo

Każdego roku w dniach od 16-22 września organizowany jest Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, którego głównym celem jest promocja ekologicznych form mobilności takich jak: rower, ruch pieszy, komunikacja publiczna, wspólne podróże jednym samochodem osobowym. Kulminacyjnym punktem każdej edycji jest przypadający na 22 września Dzień bez Samochodu.

W tym roku miasto Nowy Targ po raz kolejny włącza się w akcję. W celu zachęcenia do korzystania z komunikacji miejskiej, zaproponowano, by w dniu 22 września wprowadzić bezpłatne przejazdy komunikacją miejską MZK. Utracone z tego tytułu przychody miejskiej komunikacji szacuje się na kwotę 5 tys. złotych. 

Radni jednomyślnie podjęli uchwałę dotyczącą bezpłatnych przejazdów.

fot. MZK Nowy Targ

 

NT24TV 11.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również