Kamery live
prognoza pogody

22-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie miał prawa jazdy i był pod wpływem alkoholu

27 sierpnia 2022 10:33

22-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekając przed policjantami uderzył w ogrodzenie posesji. Za swoje czyny odpowie przed sądem. 

22-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie miał prawa jazdy i był pod wpływem alkoholu

W środę po północy policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy podczas patrolu zauważyli na skrzyżowaniu ulic Szalaya i św. Krzyża w Szczawnicy samochód osobowy marki BMW, którego kierujący z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie i wpadł w kontrolowany poślizg. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając polecenie kierowcy do zatrzymania pojazdu. Ten jednak zlekceważył polecenia funkcjonariuszy, przyspieszył i pojechał dalej.

-Podczas ucieczki stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jechał z dużą prędkością “pod prąd” i wyłączał światła, chcąc zgubić policyjny radiowóz. W pewnym momencie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie posesji – relacjonuje nowotarska policja. 

Policjanci natychmiast podbiegli do rozbitego samochodu. Za kierownicą bmw siedział 22-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego. W środku pojazdu znajdowała się dwójka pasażerów. W wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało.

-22-latek nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Mundurowi użyli wobec niego środków przymusu bezpośredniego. Szybko wyjaśnił się powód ucieczki młodego kierowcy. 22-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,27 promila. Nie posiadał także prawa jazdy, które stracił niespełna dwa tygodnie wcześniej za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – mówi Dorota Garbacz, rzecznik prasowy KPP w Nowym Targu, 

22-latek został przewieziony do szczawnickiego komisariatu, a po wykonaniu czynności zwolniony. Za swoje czyny odpowie przed sądem.  Za spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowy, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, grozi mu wysoka grzywna, kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

os 27.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również