Kamery live
prognoza pogody

21-letni nowotarżanin robił drifty i zniszczył boisko w Ostrowsku

3 grudnia 2021 14:21

Zarzut zniszczenia mienia usłyszał 21-latek z Nowego Targu, który „driftując” swoim BMW na boisku sportowym w Ostrowsku zniszczył murawę. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mu pojazd. Do zdarzenia doszło jeszcze w październiku, jednak mężczyzna długo nie poczuwał się do odpowiedzialności za dokonane zniszczenia. Sprawa ostatecznie trafiła na policję.

21-letni nowotarżanin robił drifty i zniszczył boisko w Ostrowsku

-Do zdarzenia doszło 26 października około godziny 21. Kierujący samochodem osobowym marki BMW wjechał na boisko sportowe i wykonywał gwałtowne ślizgi samochodem niszcząc murawę. Zniszczenie nawierzchni boiska, które na co dzień służy lokalnej społeczności oszacowano na kwotę blisko 12 tysięcy złotych. Informacja o zdarzeniu została opublikowana na profilu społecznościowym. Udało się nawet ustalić osobę odpowiedzialną za powstałe zniszczenia – podaje chronologię zdarzeń asp. Dorota Garbacz z KPP Nowy Targ. 

Pomimo prób uzyskania rekompensaty za wyrządzone straty, kierowca BMW nie poczuwał się do odpowiedzialności za zniszczenie boiska, dlatego sprawę zgłoszono na policję. 

-Po złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa zostało wszczęte dochodzenie w sprawie zniszczenia mienia. Zebrano formalne dowody  potwierdzające, że sprawcą tej bezmyślnej zabawy był mieszkaniec Nowego Targu. Pod koniec listopada, 21-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat – wyjaśnia asp. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu. 

Na poczet przyszłych kar, śledczy formalnie zabezpieczyli samochód, którym 21-latek dokonał zniszczenia murawy.

os 03.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
ja 14:38 03.12.2021

no i dobrze

Zobacz również