Kamery live
prognoza pogody

20-latek ucieczkę przed policjantami zakończył na budynku posesji

26 kwietnia 2019 13:25

W poniedziałek ( 22 kwietnia br.) przed północą na drodze wojewódzkiej nr 969 w Kluszkowcach kierujący seatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Na widok radiowozu znacznie przyspieszył, nie reagując na sygnały polecenia zatrzymania. Mundurowi natychmiast pojechali za uciekinierem, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący seatem podczas ucieczki nadal nie reagował na polecenia zatrzymania,  w konsekwencji stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w  bramę wjazdową, a następnie w budynek posesji. 

20-latek ucieczkę przed policjantami zakończył na budynku posesji

Za kierownicą seata siedział 20-latek, a na tylnej kanapie 24-latka. Ucieczka przez policjantami mogła zakończyć się tragicznie, ale na szczęście nic poważnego się im nie stało. Podczas czynności ustalono, że samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, a kierujący nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Kiedy dokument został dowieziony na miejsce okazało się, że może on kierować pojazdami tylko i wyłącznie w okularach. Jedna decyzja spowodowała, że 20-latek odpowie nie tylko za popełnione wykroczenia, ale również za przestępstwo z art. 178b k.k.  Zgodnie z przepisami za  niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Niestety takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Kierujący popełniają wykroczenie, jednak ryzykują i uciekają przed policją narażając niejednokrotnie siebie, ale również innych na niebezpieczeństwo. W konsekwencji zamiast za wykroczenie odpowiadają dodatkowo za przestępstwo.

źródło: KPP Nowy Targ

/os

os 26.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również