Kamery live
prognoza pogody

20-latek bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli drogowej

29 czerwca 2020 16:25

20-letni kierujący oplem nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Rabie Wyżnej. Podczas ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie, a następnie w budynek posesji. Kierujący nie miał uprawnień do kierowania i uciekał  „pożyczonym” samochodem, bez zgody jego właściciela. 

20-latek bez uprawnień nie zatrzymał się do kontroli drogowej

W piątek wieczorem w Rabie Wyżnej, policjanci dali sygnał do zatrzymania do kontroli drogowej kierującemu oplem mężczyźnie. Ten na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i odjechał. Funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania i ruszyli za uciekinierem. Jego ucieczka nie trwała długo. Po chwili stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w betonowe ogrodzenie, a następnie w budynek posesji.

Szybko wyjaśnił się powód zachowania młodego mężczyzny. 20-latek był trzeźwy, jednak nie posiadał w ogóle prawa jazdy, a samochód sobie „pożyczył”, ale bez zgody właściciela. Został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty. Teraz odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Jazda bez uprawnień jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny w wysokości 500 złotych. Ucieczka przed policją jest już przestępstwem, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany dodatkowo odpowie za kradzież pojazdu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło KPP Nowy Targ

os 29.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również