Kamery live
prognoza pogody

2. Małopolski Festiwal Balonowy „Odlotowa Małopolska” – tym razem na Podhalu

Małopolska Organizacja Turystyczna, Województwo Małopolskie, Miasto Nowy Targ, Aeroklub Nowy Targ, oraz Kraków Balloon Team zapraszają na 2. Małopolski Festiwal Balonowy – „Odlotowa Małopolska”, jaki odbędzie się na przełomie marca i kwietnia na podhalańskim niebie. Przez trzy dni będzie można obserwować blisko 30 kolorowych balonów latających nad Tatrami, Pieninami i Gorcami. Na niebie nie zabraknie również balonu Małopolski, który od kilku lat intensywnie i z wielkim powodzeniem promuje region w Polsce i za granicą. Nowością na małopolskim niebie będzie balon promujący Igrzyska Europejskie Kraków – Małopolska 2023, jakie odbędą się już na przełomie czerwca i lipca br. Balonowe załogi staną do walki m.in. o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Balonów na Ogrzane Powietrze i Puchar Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

2. Małopolski Festiwal Balonowy  „Odlotowa Małopolska” - tym razem na Podhalu

2. Małopolski Festiwal Balonowy

Odlotowa Małopolska” 

31.03 – 02.04.2023 r.

Podhale: Nowy Targ, Białka Tatrzańska, Czorsztyn/Niedzica

Pierwszy, inauguracyjny start balonów w ramach Festiwalu, zaplanowano na piątkowe popołudnie 31 marca z Białki Tatrzańskiej. Bazą dla pilotów i ich załóg będzie Hotel Litworowy.

W sobotę 1 kwietnia planowane są dwa loty zawodnicze. Poranny start odbędzie się z okolic miejscowości Frydman, a balony przelecą nad jednym z najpiękniejszych miejsc w Małopolsce, czyli Jeziorem Czorsztyńskim. Start popołudniowy planowany jest z aeroklubowego lotniska Nowy Targ.
W sobotnie popołudnie na nowotarskim lotnisku, będzie czekać moc atrakcji towarzyszących lotom balonowym.

A w jaki sposób można wygrać zawody balonowe? W zawodach liczy się głównie precyzja. Dyrektor Sportowy planuje odpowiednie konkurencje – np. lokalizuje punkt, który następnie oznaczony j est krzyżem o ramieniu 5 m, nad który każdy z pilotów powinien nadlecieć i rzucić marker, czyli taśmę obciążoną woreczkiem z piaskiem na końcu. Wygrywa ten, kto rzucił najbliżej środka.

W niedzielę 2 kwietnia zaplanowano ostatni lot – będzie to lot poranny. Start nastąpi z lotniska w Nowym Targu.

Dzięki temu wydarzeniu będzie można poczuć namiastkę baloniarstwa
i ciepło bijące z palników oraz z bliska poznać niezwykłą pasję baloniarzy! Gwarantujemy niesamowite wrażenia i naprawdę odlotowe widoki!

Zachęcamy do obserwowania stron w mediach społecznościowych poświęconych wydarzeniu – tam będzie można sprawdzać na bieżąco informacje na temat startów:

Odlotowa Małopolska
https://www.facebook.com/odlotowa.malopolska,
Kraków Balloon Team:
https://www.facebook.com/krakowballoonteam

Program Festiwalu może ulec zmianie. Loty odbędą się wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Decyzję o rozpoczęciu lotów podejmuje Dyrektor Sportowy wydarzenia.

mat. prasowy

os 21.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Asia 08:09 23.03.2023

Już nie mogę się doczekać!

Zobacz również