Sukcesy pływaków UKS Delfin na Mistrzostwach Województwa

6 czerwca 2022 14:49

Szymon Tokarski, Aleksandra Węgrzyn i Adrianna Wida multimedalistami Mistrzostw Województwa Małopolskiego w Pływaniu Dzieci i Młodzików. UKS Delfin zdobył tam łącznie 21 medali.

Zdobycie 21 medali przez wychowanków UKS Delfin, dało klubowi 5. miejsce w rankingu medalowym i 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej na 26 startujących zespołów.

🥇🥇🥇🥈 Szymon Tokarski zwyciężył w 3 konkurencjach: 50 m st. klasycznym, 50 m st. dowolnym i 100 m st. dowolnym, dystans 100 m st. klasycznym ukończył na 3 miejscu.
🥇🥉🥉🥉 Aleksandra Węgrzyn mistrzostwo województwa wywalczyła na dystansie 200 m st. grzbietowym a w konkurencjach: 50 m st. motylkowym, 100 m st. motylkowym i 200 m st. zmiennym była trzecia.
🥈🥉🥉 Adrianna Wida została wicemistrzynią na dystansie 100 m st. grzbietowym a konkurencje: 50 i 200 m st. grzbietowym ukończyła na 3 pozycji.

Na podium stanęli również:
🥉 Oliwia Świerczek – trzecia na dystansie 100 m st. zmiennym,
🥉 Filip Gut – trzeci na dystansie 100 m st. klasycznym.
🥇🥇🥇 Trzykrotnie niepokonana była sztafeta 11-letnich dziewcząt (Lena Tolala, Adrianna Wida, Oliwia Świerczek, Kinga Barnaś), która zwyciężyła na dystansie: 4 x 100 m st. dowolnym, 4 x 50 m st. dowolnym, 4 x 50 m st. zmiennym.
🥉🥉 Sztafeta 12-latek w składzie: Julia Leśniakiewicz, Maja Puźniak, Wiktoria Ruchała, Aleksandra Węgrzyn dwukrotnie stawała na podium zajmując 3 miejsce na dystansie 4 x 50 m st. dowolnym oraz 4 x 50 m st. zmiennym.
🥉🥉🥉 Sztafeta 12-letnich chłopców w składzie: Szymon Tokarski, Alex Jamrożek, Franciszek Leśnicki , Jeremi Pastwa wywalczyła o 1 brązowy krążek więcej na dystansach: 4 x 100 m st. dowolnym, 4 x 50 m st. dowolnym i 4 x 50 m st. zmiennym.
🏆 Szymon Tokarski został trzecim 12-latkiem w klasyfikacji generalnej.