Kamery live
prognoza pogody

18 tys. osób skorzystało z plenerowego lodowiska. Rekordowy sezon

16 marca 2023 12:31

Około 18 tysięcy osób skorzystało z zimowej atrakcji Nowego Targu – plenerowego lodowiska na płycie Rynku. To 15-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku. Lodowisko odwiedzali mieszkańcy miasta i turyści. W tym drugim przypadku szczególnie aktywne okazały się grupy zorganizowane, wypoczywające w stolicy Podhala lub okolicznych miejscowościach. Do Nowego Targu na łyżwy wybrali się turyści m.in. ze Śląska i Mazowsza.

18 tys. osób skorzystało z plenerowego lodowiska. Rekordowy sezon

Bardzo pozytywne opinie m.in. na temat jakości lodu oraz lokalizacji lodowiska zbierali pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany.

W chwili obecnej trwa rozmrażanie lodu. To specyficzny proces zajmujący około dwóch tygodni, nie można go przyspieszyć. W tym roku, ze względu na warunki atmosferyczne, a dokładniej duże wahania temperatury, rozmrażanie potrwa nieco dłużej. Wykonawca zdążył natomiast usunąć elementy infrastruktury, m.in. kontenery pełniące wcześniej rolę przebieralni, wypożyczalni i kasy.

Kiedy lód zniknie, rozpocznie się demontaż konstrukcji samego lodowiska. Zgodnie z zawartą umową wykonawca jest zobowiązany do naprawienia ewentualnych szkód powstałych na płycie Rynku. Tegoroczny frekwencyjny sukces lodowiska dowodzi, że ta plenerowa atrakcja Nowego Targu ma wielką rzesze fanów i jest ważnym elementem promocji miasta wśród turystów przebywających na Podhalu.

mat. prasowy UM Nowy Targ

os 16.03.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również